Wyobraz sobie, ze modlisz się w kościele kiedy nagle jesteś zaatakowany. Wszystko co masz ze sobą - włącznie z twoją Biblią - jest ci wyrwane jak cie wywlekają z kościoła. Jestes przesłuchiwany w komisariacie. Dlaczego? Bo jestes chrześcijaninem. Jesteś tam przez wiele godzin, zakuty w kajdanki, i zadają ci te same pytania bez konca. Czasem cię biją. Nagle cię wypuszczają. Moze odzyskasz swoja Biblię, moze nie... Chcialbym wierzyć, ze to tylko koszmarny sen. Nie moge. To jest rzeczywistość wielu chrześcijan w Chinach.
Denny M. Mulder,
Prezydent Ligii Biblijnej


ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 PRZESLADOWANE CHRZESCIJANSTWO

...

Arabia Saudyjska, Chiny, Egipt, Etiopia, Filipiny, Indie, Indonezja, Kambodża, Kolombia, Korea Północna, Kuba, Laos, Nigeria, Pakistan, Sudan, Wietnam i większość byłych rosyjskich republik, to niektóre z najgorszych krajów dla chrześcijan. Czy chrześcijanie są prześladowani w naszych czasach? Jeśli porozmawiacie z kimś kto był przez jakiś czas w niektórych krajach Azji, Afryki, czy Południowej Ameryki, to możecie się dowiedzieć, że więcej chrześcijan jest prześladowanych i mordowanych w brutalny sposób w naszych czasach, niż w jakichkolwiek czasach w historii. Szczególnie w świecie komunizmu i Islamu.
 

Kilka tekstów które możecie znaleźć w tej sekcji

...
 

2005
 

Raport CIPRC z Maja 2004 - [2005.11]

Atak na jeden z większych kościołów domowych w Chinach w raporcie Johna Lee, prezydenta organizacji CIPRC. Kościół ten liczy sobie kilka milionów wierzących.

Tłum: RKiver 

2003
 

Spotkanie W Wiosce - [2003.10]

rtykuł ten jest wynikiem pracy naszego wysłannika w Chinach. Jest opisem spotkania z chrześcijaninem, który spędził ponad rok w chińskim więzieniu za fakt, że jest chrześcijaninem. On i jego żona potwierdzają, twarz-w-twarz z naszym korespondentem, historię, o której dowiedzieliśmy się od chrześcijańskiej organizacji praw człowieka w USA.

Oprac: RKiver

2002
 

"PRZEŚLADOWANIE" - [2002]

Co nam na ogół przychodzi do głowy kiedy słyszymy o "prześladowaniach religijnych"? Co się obecnie dzieje na świecie w tym zakresie. Tłumaczenie krótkiego tekstu WorldNetDaily.com

Oprac: RKiver

Pastor Gong Shengliang - [2002.03]

Historia aresztowania pastora Gonga Shenglianga z Kościoła Południowych Chin (South China Church), kościoła ewangelicznych chrześcijan w południowych Chinach. Tłumaczenie i wprowadzenie do sytuacji.

Oprac: RKiver

Listy Trzech Sióstr - [2002.03]

Zastraszenie i tortury uzywane przeciw chinskim chrześcijanom. Wstrząsajace świadectwo tortur kilku sióstr w celu inkryminacji pastora Gonga.

Oprac: RKiver

Obecna Sytuacja w Chinach - [2002.03]  

Jakie obecnie panuje nastawienie chińskiego rządu do nieusankcjonowanych chrześcijan. List osoby aktywnie działającej we wspomaganiu chińskich chrześcijan. Informacja zgromadzona poprzez bezpośrednie kontakty z chińskimi chrześcijanami. Tłumaczenie listu organizacji czynnie pomagającej chrześcijanom w Chinach.
Nazwa organizacji oraz imię autora zostały usunięte na ich prośbę.

Tłum: RKiver