ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 GRAZINGSHEEP - INFORMACJA

Trochę informacji na temat GrazingSheep.com
 

 

Podziękowania

Główne podziękowania należą się Bogu, który nas wyposażył do tej pracy i dał nam zapał, energię i natchnienie.

Grazingsheep.com dostarcza artykuły, doniesienia, tłumaczenia i komentarze od 1999 roku (ze swoim prekursorem od 1996 roku).

Trudno jest sobie wyobrazić istnienie portalu o naszym profilu bez jakiejkolwiek formy interakcji z czytelnikami. Jest to przypuszczalnie dobre miejsce do wyrażenia naszej wdzięczności za wszelką korespondencję, którą otrzymaliśmy w ciągu tych wszystkich lat istnienia stron GrazingSheep.com, a wcześniej ich prekursora w drugiej połowie lat 90-tych (1996-1999). Chcielibyśmy tutaj podziekować za wszelką krytykę - obiektywną, czy nie. Z krytyki i korekt nadsyłanych przez naszych czytelników nauczyliśmy się niejednego w ciągu minionych lat. Oczywiście, jesteśmy wdzięczni za pozytywną korespondencję i wszelką zachęte wyrażaną przez ludzi, dla których nasze strony były pożywką intelektualną, duchową, jak i zasobem faktograficznym.

Dziekujemy Wam, Czytelnikom!

 

Ogólna Informacja

Strony Grazingsheep.com (GS) powstały z zamiarem unaocznienia czytelnikom trendów i zjawisk w otaczającym świecie, które często giną w "szumie informacyjnym", który dociera do nas za pośrednictwem różnych kanałów i mediów. Jednym z głównych wątków na tych stronach jest wskazanie na plany i wysiłki zmierzające do stworzenia ogólnoświatowego rządu i jednolitego systemu religijnego, oraz zamienienia tej planety w jedno wielkie więzienie i eliminacji większej części populacji tej planety. Jednym z naszych celów jest podzielenie się z czytelnikami informacją na takie tematy jak geopolityka, religia, wiedza bibilijna, apologetyka chrześcijańska, obnażenie prawdziwych intencji ludzi, którzy stoją u steru światowej władzy i wiele innych.

GS skupia ludzi zdających sobie sprawę z faktu, że - aby użyć metafory - jest już bardzo późno. Chcemy obudzić ludzi różnych przekonań, wyznań, koloru skóry, płci, wieku, itd., i ukazać im, że otaczająca rzeczywistość to nie tylko praca, szkoła, pub, telewizja, itp.

GS posiada następujące główne sekcje:

  • Artykuły i Tłumaczenia (ze swoimi podsekcjami tematycznymi)
  • Dział doniesień
  • Archiwum tytułów związanych z Nowym Światowym Porządkiem
  • Linki - stara, statyczna strona, oraz dynamiczna baza anglojęzycznych linków
  • Anglojęzyczna strona tej operacji

 

FAQ (często zadawane pytania)

 

Czy można was znaleźć na jakichś platformach społecznościowych?

Jak dotąd, tylko na jednej: MeWe.com
Możecie się tam przyłączyć do naszej grupy. Powyższy link to aplikacja do grupy Grazingsheep.com.

 

Ludzie, to są same teorie spiskowe!

Usiłujemy się trzymać faktów. Jeśli ktoś nie zgadza się z opiniami tutaj prezentowanymi i ma poparcie dla swoich przekonań w otaczającej rzeczywistości to świetnie! Ciągle mamy jeszcze względną wolność wypowiedzi i działamy w ramach tej względnej wolności. Z braku czasu możemy odpowiadać jednynie na poważne argumenty i zarzuty.

 

Kto wam za to płaci?

Nikt. Nie prosimy o pieniądze na prowadzenie tych stron (a pieniądze i czas to kosztuje...). Kiedy widzicie słowo "Sponsorzy" to odnosi się to do naszej działalności, lub naszych znajomych. Jak dotąd nie mamy planów, żeby sie skomercjalizować, połączyć z, lub sprzedać jakiejś organizacji, czy firmie. Jeśli kiedyś przyjdzie do tego, to będziemy otwarci z takimi zamiarami.

 

Jak długo istnieją wasze strony?

GrazingSheep.com powstało w 1999, z prekursorem (obecnie już nieistniejącym) Healing Waters ("Leczące Wody"), które powstało w 1996 roku. Niektóre, starsze teksty, które tu możecie znaleźć, pochodzą z Healing Waters.

 

Ale dlaczego "Grazing Sheep"?

"Grazing sheep" to po polsku "pasące się owce". Można powiedzieć, że pasiemy się na łące tej planety, lub tej otaczającej nas rzeczywistości. Ma to również odnośnik biblijny; jesteśmy chrześcijanami i do tej biblijnej rzeczywistości odnosimy się i w tej perspektywie traktujemy materiały tu zamieszczane.

 

Czy angażujecie się w dyskusje na forach i blogach by bronić swoich artykułów, swoich opini?

Nie, lub bardzo rzadko. Możemy opublikować komentarz w odniesieniu do nieporozumień na temat jakiegoś tekstu, jeśli było by to wymagane. Jeśli jakiś artykuł nie potrafi się obronić o własnych siłach, to może nie jest wart obrony. Jeśli jednak ktoś nie zada sobie trudu, żeby się dowiedzieć więcej na dany temat na własną rękę, to niewiele można na to poradzić.

 

 

Definicja Pojęć

Po co "definicja pojęć"?

Niejednokrotnie zdarza się, że można się natknąć na pojęcia, które będą różnie rozumiane przez różnych osobników, lub różne grupy.

Żyjemy w czasach dynamicznych przemian, a jedną z płaszczyzn na któtych to może się unaocznić, jest język. Media, kinematografia, edukacja, subkultury (np. subkultura biznesu, świata firm, korporacji, itp.) wnoszą do naszego życia zmienione znaczenia znanych nam skad innąd pojęć, lub wprowadzają w obieg zupełnie nowe pojęcia. Dlatego wydaje się wartym poświęcenia kilku chwil, by zapoznać się z tymi kilkoma terminami, które przychodzą do głowy kiedy mówimy o terroryzmie, geopolityce, filozofii, religii, itd.

Chcemy na to zwrócić uwagę i przedstawić listę pojęć, które mogą być - z dużym prawdopodobieństwem - przez kogoś opacznie zrozumiane. Również może się zdarzyć, że natkniecie się na kilka rzadziej używanych słów w niektórych z naszych tekstów i te również się tu znajdą.

Ale już bez dalszych wstępów, lista pojęć i terminów...

agnostycyzm, agnostyk - Pozycja, lub osobnik przyjmujący pozycję agnostycyzmu, agnostyki. Pozycja stwierdzająca, że nie wiemy, lub nie możemy wiedzieć, czy jakaś boska istota istnieje.

Dodatkowa informacja:
Agnostycyzm jest uczciwszym podejściem do tego tematu niż ateizm. Agnostyk stwierdza po prostu "nie wiem", lub nie chcę wiedzieć (sic!), w odróżnieniu od ateisty, który stwierdza boską wszechwiedzę, kiedy twierdzi, "wiem, że Boga nie ma!".

ateizm, ateista - Pozycja, osoba zakładająca, że Bóg, lub jakakolwiek boska istota nie istnieje, nie może istnieć.

Dodatkowa informacja:
1. Pozycja zakładająca wszechwiedzę osoby przyjmującej ten aksjomat, to założenie.
2. Ateizm jest religią. Pomijając już sam charakter tej filozofii (czysto religijny), ich pierwsze manifesty - kiedy musieli się określić jako organizacja, ze względu na wymogi prawne w niektórych krajach zachodnich - stwierdzały, że są religią/filozofią.
3. Warto również pogrzebać i dowiedzieć się, co to jest humanizm.

chrześcijaństwo, chrześcijanin - Znaczenie odnosi się do wiary, religii, kultury. Pojęcie to jest najczęściej używane w bardzo lużny i niekonsekwentny sposób. Można rozróżnić przynajniej dwa oddzielne znaczenia tego pojęcia.

Pierwsze znaczenie odnosi się do wiary chrześcijańskiej - tak jak zdefiniowanej w Biblii.
Drugie znaczenie odnosi się do kultury i religji (patrz również: kultura judeo-chrześcijańska).

Ten minileksykonu będzie kontynuowany w miarę dostępnego czasu...

 

Partnerstwo

Widzimy partnerstwo z GS na dwóch płaszczyznach. Poniżej omówimy krótko te dwa obszary.

Jeden z tych obszarów to współpraca z osobnikami, którzy posiadają pewien - choćby elementarny - warsztat piśmienniczy, oraz zrozumienie poruszanych tutaj zagadnień i wierzą w naszą misję edukacji "mas" w zakresach tematycznych z którymi mamy tutaj do czynienia. Jeśli ktoś jest zainteresowany np. publikacją swoich przemyśleń i komentarzy, tłumaczeniem tekstów z innych języków, tworzeniem tłumaczeń do filmów dokumentalnych, czy jakąś inną formą współpracy to może się z nami skontaktować za pośrednictwem naszego formularza kontaktu (link w stopce strony). Oczekujemy, że będziemy mogli się zapoznać z jakimiś tekstami zainteresowanego.

Inną płaszczyzną jest kooperacja z portalami, które mają coś do zaoferowania z naszego punktu widzenia i dla których GS oferuje wystarczająco interesujące materiały, że chcieli by wymienic z GS linki, banery, RSS, "tickery" itp. Podobnie jak powyżej, zainteresowani mogą się z nami skotaktować za pośrednictwem naszego formularza kontaktu (link w stopce strony).

 

RK 2013 03