Prześladowani Chrześcijanie - wstępniak WorldNetDaily

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

 
WHISTLEBLOWER MAGAZINE: PRZEŚLADOWANIE!
Przemilczana historia zastraszenia, tortur, wiezień i mordowania chrześcijan na całym świecie.
[Opublikowane: 18 lutego 2002 - Copyright (c) WorldNetDaily WorldNetDaily.com]
 

Prześladowanie chrześcijan zostało w 2001 roku uznane przez edytorów WorldNetDaily najbardziej przemilczanym zagadnieniem na świecie. Teraz ten problem jest w centrum marcowego wydania drukowanego magazynu WorldNetDaily - "Whistleblower". "Ten raport donosi o duchowej pladze" pisze Paul Marshall, jeden ze światowych ekspertów od prześladowań religijnych oraz autor dwóch artykułów w tym szokującym, specjalnym wydaniu magazynu. "Mówi o masakrach, gwałtach, torturach, niewolnictwie, biciu, okaleczaniu i więzieniu. Mówi również o powszechnym zjawisku wymuszeń, dyskryminacji, podziału rodzin oraz obezwładniającej dyskryminacji w miejscu pracy i w szkołach. Ta plaga dotyka ponad 200 milionów ludzi, z dodatkowymi 400 milionami cierpiącymi dyskryminację i prawne utrudnienia."

Marcowe wydanie "Whistleblower" zatytułowane, "PRZEŚLADOWANIE: Przemilczana historia zastraszenia, tortur, więzień i mordowania chrześcijan na całym świecie.", obszernie dokumentuje te wywołujące zamieranie duszy historie, które w niewyjaśniony sposób są nieobecne w codziennych doniesieniach prasowych zachodniego establishmentu.

Ilustrowany ponad dwudziestoma szokującymi zdjęciami "Whistleblower" przenosi czytelników na pierwsze linie wojny, o której istnieniu większość nawet nie słyszała.

"Prześladowanie chrześcijan" brzmi jak coś z odległej przeszłości, przywołując obrazy wczesnych naśladowców Jezusa rzucanych lwom na pożarcie, apostołów ukrzyżowanych lub w inny sposób zamordowanych dla ich wiary. W rzeczywistości więcej chrześcijan umarło dla swojej wiary w ubiegłym stuleciu niż w przeciągu całej poprzedzającej historii.

Dzisiaj, szczególnie na fali wojny z terroryzmem, po atakach z 11 sierpnia 2001, te prześladowania maja tendencje rosnące. Spowodowane jest to chęcią odwetu islamu na chrześcijanach.

Świat islamu jest wrogim miejscem dla chrześcijan: np. w Arabii Saudyjskiej chrześcijaństwo jest nielegalne, a nawrócenie się z islamu jest karane śmiercią. W Pakistanie, kara śmierci jest nakazana dla każdego, kto "bluźni" przeciwko islamowi - coś co ma miejsce automatycznie podczas ewangelizacji chrześcijańskiej. W Egipcie i innych miejscach, islamscy ekstremiści wylewają chrześcijańskim dziewczynom kwas na twarz, kiedy te odmawiają nawrócenia się na islam, bądź są gwałcone. W najlepszym przypadku, w bardziej oświeconych społeczeństwach islamskich, chrześcijanie (jak również Żydzi) są obywatelami drugiej klasy, musza płacić specjalne podatki i nie maja takich samych praw jak muzułmanie.

Świat komunizmu nie jest lepszy. Zgodnie z raportami z grup monitorujących prześladowania religijne, rząd Chin zaciska swoje kleszcze jak nigdy wcześniej na "podziemnych" chrześcijanach - tych, którzy nie chcą się przyłączyć do "oficjalnych" chińskich kościołów. Komisja do Badania Prześladowań Religijnych w Chinach opublikowała dokumenty oskarżające najwyższych oficjałów w rządzie chińskim, które opisują kampanię m.in. tortur, by zetrzeć niezależne msze i kościoły. Badacze stwierdzili, że ostatnio w "kościołach domowych" (tych nieusankcjonowanych przez totalitarny rząd Chin), w 20 prowincjach 129 ludzi zostało zabitych, 23.686 aresztowanych, a 4.014 skazanych na "re-edukacje"*.

To wydanie magazynu "Whistleblower" jest poświęcone od deski do deski wyciagnięciu na światło dzienne ogólnoświatowych prześladowań chrześcijan. Koncentruje się też na tym, co można zrobić, i co w istocie jest czynione przez różne odważne organizacje i osobników, by zatrzymać tę współczesna plagę, oraz jak czytelnicy mogą się przyczynić do jej zwalczania.

[....]

Oryginalny tekst WND.com - PERSECUTION!

 


* "re-edukacja" - w powyższym kontekście - system obozów przymusowej pracy, gdzie ludzie pracują w nieludzkich warunkach i są poddawani wszelkiego rodzaju praktykom publicznego upokorzenia.

 

 Tłum: R-Kiver 2002

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||