ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Interesujące Cytatay

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011"Sponsorzy"

Studio PlanArt
Mapy, Poligrafia, Web Design w Krakowie
www.planart.com.pl
 


Czytamy Wasze Myśli... (Tak Nam Się Przynajmniej Wydaje!)

Klasyczny przykład szarlatanerii

Autor: RKiver, Grazingsheep.com, 2011.05 / Language: Polish
 

Czytamy Wasze Myśli... (Tak Nam Się Przynajmniej Wydaje!)

czytam twoje mysliUrządzenie o akronimie F.A.S.T. (Future Attribute Screening Technology) ma ponoć odczytywać intencje pasażerów w portach lotniczych, a w przyszłości również na dworcach kolejowych i autobusowych. Amerykańska służba DHS (dosłownie: Departament Bezpieczeństwa Ojczyzny - muszą to być jakieś fascynacje III Rzeszą) testuje obecnie powyższą technologię w portach lotniczych. Urządzenia te monitorują zdalnie niektóre funkcje fizjologiczne człowieka takie jak tętno i poruszenia gałek ocznych.

Nie jest to nic nowego. Od wielu lat kraje zachodnie wydają nieprzyzwoite sumy pieniędzy na wzbogacenie swoich arsenałów o nowe zabawki, które nie mają nic wspólnego z terroryzmem, ale mają dać rządom niemalże nadprzyrodzone możliwości a z nas uczynić niewolników tej technokratycznej kasty szamanów.

Powyższa technologia jest jednak szarlatanerią i przyszłość dopiero pokaże (jeśli będziemy w stanie się o tym dowiedzieć) ilu ludzi zostanie wysłanych do Guantanamo, czy jakiegoś innego obozu dla terrorystów tylko dlatego, że mieli przyspieszone tętno, lub rozglądali się nerwowo dokoła w porcie lotniczym. Wielu ludzi, którzy nie mają niczego na sumieniu, ciągle może mieć nerwowe reakcje przy spotkaniach z "władzą", wielu z nich być może miało nieprzyjemne doświadczenia w przeszłości, inni jeszcze mogą mieć pewne psychologiczne czy psychiatryczne kondycje, które uczynią z nich "terrorystów" - przynajmniej w oczach służb włądających skanerami FAST.

Przypomina to również technologiczną szarlatanerię rodem z filmu Raport Mniejszości. Przywodzi to na myśl wyłaniający się trend, polegający na ukrywaniu się rządowych biurokratów za skomplikowanymi technikami i technologiami, które są dla nas maluczkich niedostępne i niezrozumiałe. Jedynie ci wszyscy "guru" zaawansowanych technologii potrafią stwierdzić, kto jest winny niepoprawnemu myśleniu. W tej nowej rzeczywistości nie będzie miało znaczenia, że nie uczyniliśmy nić złego - ważne będzie, że jakiś technokratyczny psychopata wskaże na nas palcem i powie: WINNY!

--

Homeland security deploys mind-reading hardware - TechEYE.net