ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 


Czytamy Wasze Myśli... (Tak Nam Się Przynajmniej Wydaje!)

Klasyczny przykład szarlatanerii

Autor: RKiver, Grazingsheep.com, 2011.05 / Language: Polish
 

Czytamy Wasze Myśli... (Tak Nam Się Przynajmniej Wydaje!)

czytam twoje mysliUrządzenie o akronimie F.A.S.T. (Future Attribute Screening Technology) ma ponoć odczytywać intencje pasażerów w portach lotniczych, a w przyszłości również na dworcach kolejowych i autobusowych. Amerykańska służba DHS (dosłownie: Departament Bezpieczeństwa Ojczyzny - muszą to być jakieś fascynacje III Rzeszą) testuje obecnie powyższą technologię w portach lotniczych. Urządzenia te monitorują zdalnie niektóre funkcje fizjologiczne człowieka takie jak tętno i poruszenia gałek ocznych.

Nie jest to nic nowego. Od wielu lat kraje zachodnie wydają nieprzyzwoite sumy pieniędzy na wzbogacenie swoich arsenałów o nowe zabawki, które nie mają nic wspólnego z terroryzmem, ale mają dać rządom niemalże nadprzyrodzone możliwości a z nas uczynić niewolników tej technokratycznej kasty szamanów.

Powyższa technologia jest jednak szarlatanerią i przyszłość dopiero pokaże (jeśli będziemy w stanie się o tym dowiedzieć) ilu ludzi zostanie wysłanych do Guantanamo, czy jakiegoś innego obozu dla terrorystów tylko dlatego, że mieli przyspieszone tętno, lub rozglądali się nerwowo dokoła w porcie lotniczym. Wielu ludzi, którzy nie mają niczego na sumieniu, ciągle może mieć nerwowe reakcje przy spotkaniach z "władzą", wielu z nich być może miało nieprzyjemne doświadczenia w przeszłości, inni jeszcze mogą mieć pewne psychologiczne czy psychiatryczne kondycje, które uczynią z nich "terrorystów" - przynajmniej w oczach służb włądających skanerami FAST.

Przypomina to również technologiczną szarlatanerię rodem z filmu Raport Mniejszości. Przywodzi to na myśl wyłaniający się trend, polegający na ukrywaniu się rządowych biurokratów za skomplikowanymi technikami i technologiami, które są dla nas maluczkich niedostępne i niezrozumiałe. Jedynie ci wszyscy "guru" zaawansowanych technologii potrafią stwierdzić, kto jest winny niepoprawnemu myśleniu. W tej nowej rzeczywistości nie będzie miało znaczenia, że nie uczyniliśmy nić złego - ważne będzie, że jakiś technokratyczny psychopata wskaże na nas palcem i powie: WINNY!

--

Homeland security deploys mind-reading hardware - TechEYE.net