ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 


Nasze uaktualnienia RSS

Grazingsheep.com RSS Feed

Sun, 21 Jun 2021 20:04:00 PST
CDC (Centers for Disease Control) jak również FDA (Food and Drugs Administration) odwołały test PCR firmy Innova. Wielka Brytania wydała ponad 3 miliardy funtów na ich zapotrzebowanie na te...
Sun, 25 Apr 2021 20:22:05 PST
Amerykańskie FDA zatwierdziło dopuszczenie nowej metody leczenia raka do fazy próbnej. Firma Novocure opracowała metodę traktowania dużych komórek rakowych zmiennymi polami elektromagnetycznymi.
Mon, 05 Apr 2021 17:20:00 PST
Osobiste dane 533 milionów użytkowników wyciekły online. W tym numery telefonów, adresy email, numer ID Facebook, pełne nazwiska, adresy pocztowe, daty urodzenia i więcej.
Wed, 31 Mar 2021 19:40:00 PST
Co firmy, korporacje i organizacje robią, kiedy mają jakąś wpadkę? Zmieniają swoją nazwę, albo nazwę produktu pod znakiem zapytania.
Tue, 16 Mar 2021 18:31:00 PST
Szczepionka firmy AstraZeneca jest główną szczepionką przeciw COVID-19 używaną w Polsce. Przy szybko wzrastającej liczbie śmierci i negatywnych ...


Coraz Więcej Obywateli USA Zrzeka Się Swojego Obywatelstwa

Co motywuje Amerykanów do porzucania swoich paszportów?

Opracowanie własne, Grazingsheep.com, 2014.03 / Language: Polish
 

Zwyżkowy Trend Pozbywania Się Swojego Obywatelstwa Przez Amerykanów

Paszport USAJak wskazują statystyki, rośnie liczba obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy zrzekają się swojego obywatelstwa. Liczby z ostatnich dwóch lat (2012 - 2013) wskazują 221% wzrost. Same liczby zrzeczeń obywatelstwa nie są wielkie w porównaniu do napływu imigracji, ale wskazują na trendy i sentymenty w społeczeństwie.

Co skłania tysiące Amerykanów rocznie do podejmowania takiej decyzji? Jak artykuł Forbes wybiela to zjawisko, jest to głównie "wygoda". "Wygoda" w obliczu coraz bardziej represyjnych ustaw i praw i obracanie się tego kraju w rodzaj komunistyczno-faszystowskiej dystopii? Autor stwierdza, że wielu Amerykanów poczyniło pewne kroki, osiedlając się w innych częściach świata, ze względów "rodzinnych", itp., dla wygody. Można argumentować, że to są efekty, nie przyczyny ich decyzji. Sam fakt, że ktoś żyje teraz w innym kraju, na innym kontynencie, nie oznacza wcale, że musi się zrzekać swojego obywatelstwa - i ktoś mógłby tu dodać: w dodatku amerykańskiego!

Wielu z tej rocznej liczby pozbywających się zwoich amerykańskich paszportów robi to między innymi ze względu na nowe prawa dotyczące podatków, które w tym roku mają być jeszcze zaostrzone. W ostatnich latach porzucili swoje obywatelstwo między innymi współzałożyciel Facebook, Eduardo Saverin oraz Tina Turner - z bardziej znanych nazwisk.