ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Interesujące Cytatay

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011"Sponsorzy"

Studio PlanArt
Mapy, Poligrafia, Web Design w Krakowie
www.planart.com.pl
 


Nasze uaktualnienia RSS

Grazingsheep.com RSS Feed

Thu, 02 Nov 2017 15:10:00 PST
4 Listopada 2017 ma być początkiem komunistycznej rewolucji w USA...
Tue, 18 Oct 2017 23:10:00 PST
Oszałamiające nowe technologie leczenia tkanki...
Tue, 10 Oct 2017 23:30:00 PST
Jedzmy mocno przetworzone i zaprawione chemią pożywienie, będzie nam lepiej...
Tue, 10 Oct 2017 23:00:00 PST
Założyciel Facebook usiłuje promować swoje produkty w czasie klęski żywiołowej.
Sat, 07 Oct 2017 09:40:00 PST
Artykuł Kochany Numerolog otrzymał nowy format i został przeniesiony do właściwej sekcji.


Farsa Zamknięcia Rządu USA 2013

Co się kryje pod powierzchnią...

Opracowanie własne, Grazingsheep.com, 2013.10 / Language: Polish
 

Farsa Zamknięcia Rządu USA 2013

Zamknięte do odwołaniaWiększośc tego gigantycznego monstrum funkcjonuje przynajmniej w 90-100 procentach. Wszelkie esencjalne służby i departameny działają normalnie. Np. ludzie na bezrobociu, otrzymujacy zapomogę na jedzenie itp., poczta, policja rządowa i wiele, wiele innych służb działają bez zmian. Jest ich tak wiele, że mijałoby się to z celem, żeby wymieniać je wszystkie. Jak donosi wiele mediów alternatywnych, jak również głównego nurtu, amerykański urząd podatkowy działa normalnie poza pewnymi wyjątkami. Również NSA i inne trzyliterowe służby wywiadowcze, bezpieczeństwa, itp. funkcjonują bez żadnych zmian. Ci, którzy mieli nadzieję, że ich dzieci nie będą obmacywane przez pedofilów TSA w portach lotniczych też będą zawiedzeni, dowiadując się, że tym bezprawnym "służbom" również nie zabraknie funduszy.

Trudno się powstrzymać przed dodaniem tej soczystej ciekawostki. Literalnie w przddzień tej amerykańskiej "tragedii narodowej" - 30-go września - Departament Obrony oznajmił przyznanie 94 nowych kontraktów o sumarycznej kwocie ponad 5 miliardów dolarów. Ach, ci wszyscy prywatni kontraktorzy, bez których Ameryka nie może się obejść (wiecie, te firmy, które liczą sobie po $1,600 za siedzenie do muszli klozetowej, albo sprzedający Pentagonowi żelazne wkręty do drewna i metalu po kilkanaście dolarów za sztukę, itp niezbędne przedmioty).

Wiele z posunięć rządu ma tutaj charakter napędzania paniki i kosztuje podatników więcej pieniędzy, niż kontynuacja normalnego funkcjonowania wszelkich służb i departamentów rządowych. Np. rząd amerykański posunął się tak daleko (może lepszym stwierdzeniem byłoby, że stoczył się tak nisko), że zamknął parki narodowe. Również niektóre monumenty pamieci narodowej zostały zamknięte. Miejsce pamięci weteranów wojen w Waszyngtonie zostało zamknięte przez funkcjonariuszy policji rządowej. Teatralny chwyt poniżej pasa ponieważ miejsce to jest ufundowane z prywatnego fundusza i nie podlega rządowi amerykańskiemu. Osiemdziesięcio, dziewięćdziesięcioletni dziadkowie, którzy akurat mieli swoją wycieczke życia akurat w tych dniach, zostali odesłani z kwitkiem przez najemników rządowych. Dla wielu była to ich ostatnia szansa, żeby odwiedzić ten monument weteranów.

W podsumowaniu, wiele z tych działań kosztuje podatników więcej pieniędzy (na zaprojektowanie i wydrukowanie specjalnych oznakowań, wysłanie dodatkowych funcjonariuszy do zamknięcia, odcięcia, chronienia skądinnąd normalnie otwartych miejsc, dodatkowe ogłoszenia i inne zmiany na internetowych stronach rządowych, itp., itd.). Większość obserwatorów, komentatorów określa takie działania jako "idiotyczne", "głupie", "bezmyślne", "kretyńskie" - wrzuć tutaj swój ulubiony epitet. Jakkolwiek znalazłoby się wielu takich, do których takie epitety pasowałyby jak ulał, to jednak takie zadymy nie są produkowane i napędzane bez jakiegoś zakulisowego celu, czy zamierzenia. Historia uczy nas, że podczas takich spektakularnych burz na powierzchni oceanu, inne prądy przemieszczają się w dla nich wiadomym kierunku, z dala od spragnionych nowego dramatu oczu. Ten skrypt działa jak zaczarowany za każdym razem. Niedługo zapewne dowiemy się, co stało za tą nową zasłoną dymną. Tzn. dowiedzą się ci, którzy patrzą na drugą rękę magika, lub na jego pomocnika, który w tym momencie przygotowuje rekwizyty do następnego oszustwa. Po przedstawieniu znowu będą się śmiali do rozpuku, jak wycwanili naiwniaków.