ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 


Iluminaci: Co Oni Wiedzą?

Ten text jest tłumaczeniem i rozwinięciem naszego własnego artykułu z 2004 roku, Illuminati - What Do They Know,[1] który nabiera nowego wymiaru w obliczu obecnych wydarzeń w USA i na świecie. To tłumaczenie jest wzbogacone o dzisiejszy kontekst.

Ten artykuł nie ma ambicji, by wejść głęboko w zagadnienia związane z siłami, które kontrolują rządy, globalną ekonomię, itp. Jest raczej czymś w rodzaju wstępu, lub tematu do zbadania dla kogoś ciekawego tego rejonu zagadnień. Przybiera sobie za tło do tych rozważań gry zaprojektowane przez Stevena Jacksona w połowie lat 90-tych i później. Są to gry typu RPG (Role Playing Games; proszę nie mylić z Rocket-Propelled Grenade!), gdzie gracze obierają sobie charakter i kontynuują politykę zgodną z cechami tego osobnika, grupy, czy organizacji. Charakter i tło tych gier noszą zdumiewające podobieństwo do niektórych zdarzeń ostatnich 10-15 lat.

Ale osądźcie sami...

Autor: RKiver, Grazingsheep.com, 2005.09 / Language: Polish

  

Nuklearny Atak Terrorystyczny - karta W 1996 Steven Jackson stworzył grę planszową, którą nazwał po prostu "Illuminati".[2,3,4] Wcześniejsze wersje tej gry stworzył w latach 80-tych. Grasz w tę grę używając zestawu kart ukazujących ataki terrorystyczne, epidemie, sztucznie stworzone choroby, redukcję populacji, itp. Celem w tej grze jest mobilizacja zasobów, by stworzyć wojny, rewolty, ataki terrorystyczne, wpływać na umysły publiki, obalać rządy, etc.  Te noszące nazwy "Terrorist Nuke" (terrorystyczny atak nuklearny) i "Pentagon" wyglądają niemal dokładnie jak to, co widzieliśmy na ekranach naszych telewizorów po atakach 9/11. Ci ludzie "z drugiej strony" - iluminaci (ci oświeceni, iluminowani, czy ci, którzy zostali oświeceni) - mają tę małą obsesję numerów, numerologii, okultystycznych symboli i, będąc nadętymi w swojej "wyższości" w stosunku do nas, uwielbiają się przechwalać swoimi dokonaniami.[5] Ale - przy całej swojej inteligencji i przebiegłości - są jak psy, czy koty, znaczące "swoje terytorium", obsikując mury, latarnie, drzewa i płoty. Można ich również porównać do nastolatków, którzy malują graffiti na domach i murach, zostawiając znak, że to oni to zrobili, a nie ktoś inny (coś w rodzaju, "byłem tu, Zdenek"). To mogłoby być nieco zabawne, gdyby nie fakt, że ci ludzie są po prostu niebezpieczni.

W naszej rzeczywistości można to przetłumaczyć na następujące, oraz im podobne, stwierdzenia i gesty:

  • George Bush (senior) wygłaszający mowę 11 września 1991 (dokładnie 10 lat przed 9/11), mówiąc o nowym światowym porządku (New World Order).[6]
  • Gary Heart, członek Rady Relacji Zagranicznych (ang. CFR), stojąc przed kamerami, kilka dni po 9/11, stwierdził, że "prezydent mógłby użyć te ataki, by stworzyć nowy światowy porządek".[7]
  • Martin Keating (brat gubernatora stanu Oklahoma, byłego wysoko usytuowanego pracownika FBI, oraz obracającego się w środowisku ludzi wywiadu) napisał książkę "The Final Jihad". Manuskrypt książki powstał podobno w 1991 roku, podczas kiedy książka została wydana w 1996. Książka opisuje w dużym detalu zamach bombowy w Oklahoma City z 1995 roku. Jakkolwiek ktoś może podawać w wątpliwość wiarygodność okresu, kiedy książka została faktycznie napisana (w odniesieniu do zamachu w 1995 roku), to inne wydarzenia miały zaistnieć dopiero w przyszłości. Np. użycie samolotów pasażerskich jako broni (scenario 9/11) miało się dokonać dopiero ok. pięć lat później, a wybuch (zestrzelenie) samolotu lotu TWA-800 nastąpił ok. miesiąc po wydaniu książki.
  • We wrześniu 2000 roku (co do miesiąca, rok przed 9/11) organizacja PNAC (Projekt Nowego Amerykańskiego Stulecia)[8] wydała dokument pod tytułem "Odbudowa Amerykańskiej Obrony: Strategia, Siły i Zasoby Na Nowe Stulecie".[9] Organizacja składa się w m.in. z "wariatów" (tak ich doprawdy określano w latach 80-tych w kręgach rządowych - ang. the crazies - na zasadzie, "nie dopuszczać ich do sztachet"), takich jak Wolfowitz, czy Kristol. Chociaż nie są wymienieni w tym dokumencie, nazwiska takie jak Pearle, Cheney, czy Rumsfeld, również należą do tych kręgów. Dokument mówi o potrzebie utrzymania przewodniej roli USA w kwestiach strategii i militariów. Na stronie 51 tego dokumentu możemy znaleźć taką perełkę: "Proces przemiany, choćby przyniósł rewolucyjne zmiany, zająłby najprawdopodobniej długi okres czasu, w braku jakiegoś kataklizmicznego i katalizującego wydarzenia - w rodzaju nowego [ataku na] Pearl Harbor". Należy sobie zdać sprawę, jak bardzo ci osobnicy i niektóre wpływowe grupy i organizacje pożądają takiej przemiany i jak wielkim "dobrodziejstwem" takie wydarzenie by było dla nich... Cóż, rok później takie wydarzenie nastąpiło, w formie 9/11 - ataków "Al-Kajdy" (czy może Al-CIA-dy...) na obiekty w USA.[10]

Pentagon - kartaTo tylko garstka z wielu przykładów. Można znaleźć wiele takich odnośników w prasie, literaturze i kinematografii, gdzie znajdziecie iluminatów przechwalających się, co zamierzają zrobić, lub czego właśnie dokonali.[5] Używają do tego często ezoterycznego języka, który może być zrozumiany jedynie przez kogos, kto został w nim wyszkolony, lub skąd innąd jest świadom jego istnienia i jest w stanie wychwycić fragmenty tego przekazu.

Plany iluminatów są wykonywane przez tzw. "użytecznych idiotów" (jak Lenin określił naiwnych ludzi, którzy prawdziwie wierzyli, że socjalizm i komunizm to najlepsza rzecz pod słońcem), oraz przez ludzi dedykowanych sprawie nowego światowego porządku. Oczywiście można się tutaj wdać w wiele różnych, równie ważnych zagadnień, wymienić inne grupy ludzi i zająć się innymi poziomamii działania tej elity. Postaramy się tym jednak zająć przy innej okazji.

Komuś może się wydać, że niby po co "oni" mieliby się przyznawać do swoich niezbyt szczytnych dokonań. Byłoby dużym błędem ze strony czytelnika rozważanie ich motywów i sposóbu myślenia z naszej perspektywy - perspektywy przeciętnego człowieka. Musimy pamiętać, że ci ludzie są napędzani megalomanią, a ich EGO jest bardzo rozdęte. Tutaj, znowu, należałoby się wdać w całą dyskusję, dlaczego nasza codzienna perspektywa na życie i ten świat może być niewystarczająca do zrozumienia "ich" motywów. Znacie zapewne powiedzenie, że jeśli ktoś chce złapać przestępcę, to musi myśleć jak przestępca. Możecie zyskać pewne zrozumienie, jak ci ludzie rozumują, po przeczytaniu choćby kilku cytatów z wypowiedzi, przemówień i literatury globalistów.[11]

Ci ludzie przechwalają się jeden przed drugim, dają znać "swoim", że dokonali czegoś "wspaniałego", a równocześnie usiłują wykazać, jakimi my jesteśmy idiotami, skoro dajemy się tak wodzić za nos, okłamywać na każdym kroku i oddawać im nasze ciężko zarobione pieniądze, by ich następnie użyto przeciwko nam. Sam fakt, że nie tylko ciągle używamy ich pieniędzy (bezwartościowego papieru, plastiku i cyfr, które można dzielić i mnożyć do woli, zamiast złota, srebra i wymiany towarami), ale mało nas to obchodzi i rzadko w ogóle o tym myślimy, świadczy, że nie potrafimy się wygrzebać z sieci ich kłamstw, a nasze umysły znajdują się pod kontrolą elity. Ale to jest temat na cały, osobny artykuł.

Przyszłe wydarzenia, opisane w literaturze i kinematografii, dokonujące się dzisiaj wokół nas?

Przywodzi nas to do bezprecedensowych huraganów w ubiegłym roku (2004, Haiti i Floryda), a obecnie huragan "Katrina", który zdaje się być tym huraganem... Dlaczego? No przecież oglądacie telewizję i czytacie gazety...

Huragan - kartaPiątego czerwca 2005 kanał FX amerykańskiej sieci FOX nadał tzw. "doku-dramę" (czyli dramatyzowany film "dokumentalny") noszącą tytuł "Oil Storm" ("Burza Olejowa", czy jakkolwiek zostanie to przetłumaczone przez fachowców). Film ten opisuje huragan kategorii 5, który niszczy Nowy Orlean i dużą część zaplecza naftowego USA w tym rejonie. Film przedstawia zamieszki, wprowadzenie stanu policyjnego, skok cen paliw pędnych i inne rzeczy, z których wiele zamieniło się obecnie w rzeczywistość.[12]

Tak, zgadliście: kolejna karta w grze Stevena Jacksona, to "Huragan"! (Czy ciągle pamietamy, że on zaprojektował tę grę w połowie lat 90-tych...?)

Można znaleźć wiele artykułów i odnośników do technologi modyfikacji pogody i zjawisk, które do końca XIXw należały jedynie do domeny zjawisk naturalnych. Nasz problem polega na tym, że - nie mając stuprocentowej pewności o pochodzeniu danego fenomenu, lub wystarczającej wiedzy na ten temat - nie potrafimy odróżnić zjawisk naturalnych od sztucznie wywołanych. Ktoś mający podłoże w meteorologii i innych dziedzinach może wysnuć pewne wnioski na temat danego zjawiska atmosferycznego - mając wystarczająco dużo informacji na ten temat - i ocenić prawdopodobieństwo jego naturalnego zaistnienia, lub jego stopień naturalności.

Kilka informacji i odnośników...

Scott Stevens (który już jako 13-latek przekazywał raport na temat pogody dla lokalnych stacji telewizyjnych w jego rejonie) ma strony poświęcone zagadnieniom związanym z modyfikacją pogody i obserwacją zjawisk atmosferycznych.[13] Na jego stronach możecie znaleźć wiele fotografii, zdjęć satelitarnych i pewną ilość krótkich wideo, które ukazują zjawiska wykraczające poza naturalne procesy atmosferyczne.

Takie koliste rozbłyski na radarowej mapie pogody nie są rzadkością. Posiadam kolekcję kilkuset takich obrazów radarowych. Wygląda to jeszcze efektowniej w formie animowanych map, gdzie czasem pojawia się wiele takich rozbłysków w tej samej sekwencji. Niektóre mają kształt koła, inne okręgu, a jeszcze gdzie indziej wyglądają jak promienie wychodzące z jednego punktu. Nieodmiennie pojawiają się wokół instalacji wojskowych w Kanadzie i USA.

Clifford Carnicom[14] jest innym badaczem, który skupia się bardziej na temacie chemicznego rozpylania w atmosferze, ale równiez zajmuje się zagadnieniami związanymi z modyfikacją pogody i wpływem na pogodę i atmosferę przy użyciu technologi opartych na badaniach Tesli (patrz: HAARP,[15] broń/technologia skalarna itp.). Dla zainteresowanych tematem tzw. chemtrails (chemicznego rozpylania atmosferycznego) należy tutaj dodać, że Clifford Carnicom wyprodukował najlepszy jak dotąd film dokumentujący to zjawisko;[16,17] zarówno ze strony niezależnych badaczy i aktywistów na rzecz zdrowego środowiska naturalnego, jak również od strony dokumentów amerykańskiego rządu uzyskanych w ramach aktu wolności dostępu do informacji (ang/am. FOIA) i reakcji (lub jej braku) rządu na skargi ze strony zaniepokojonej publiki. 

David Bay zajmuje się badaniem tego typu zagadnień z perspektywy zbliżonej do tego artykułu. Strony jego organizacji, Cutting Edge (Ministry),[18,19] zajmują się połączeniami pomiędzy istnieniem tutaj wspomnianych technologii, oraz informacją na temat zamierzeń i planów światowej elity.

Mamy też ciągle rosnącą liczbę filmów dokumentalnych ilustrujących technologie, które znalazły swoje teoretyczne i częściowo praktyczne podłoże w pracach badaczy i naukowców z Europy i USA (Faraday, Tesla, et al) w XIXw i wcześniej. Filmy dokumentalne wydane przez Frontline, Discovery, czy BBC to tylko kilka przykładów z ostatnich lat. Należy o tym wspomieć, ponieważ ta informacja staje się coraz bardziej publiczną domeną i coraz trudniej jest ją odrzucić jako sferę fantazji.

Dzisiaj można znaleźć tego typu technologie w komercjalnym użyciu (w odróżnieniu od nieśmiałych eksperymentów). Firmy w Rosji, USA, Chinach, Indiach i innych krajach twierdzą, że posiadają możliwości wpływania na pogodę.[20]

Pozostając jeszcze przy temacie pogody i aerozolów atmosferycznych, mamy dwa artykuły związane z tym tematem: Grudniowe Tsunami,[21] oraz Smugi Kondensacyjne.[22]

Jeszcze kilka słów...

Jeśli w danej chwili weźmiemy pod uwagę tylko jedną kartę z tej gry - poza kontekstem pozostałych kart, oraz obecnych zjawisk, wydarzeń i trendów - to będzie to zapewne bez jakiegokolwiek znaczenia, czy wymowy. Spójrzmy jednak na całość i będziemy mieli bardziej spójny obraz tej "gry". 

Czyżbyśmy więc byli pionkami na szachownicy? Może tak jak to miał na myśli Zbigniew Brzezinski (były doradca prezydenta USA i członek CFR) pisząc w 1997 roku książkę "Wielka Szachownica: Nadrzędność Ameryki i Jej Geostrategicznych Imperatywów".

Zgadnijcie, jakie inne karty znajdują się w tym zestawie? Co powiecie na "Przepisywanie Historii", "Redukcję Populacji", "Centrum Kontroli Chorób" (amerykański departament zajmujący się w dużej mierze chorobami zakaźnymi, ang. skrót CDC), "Epidemia", itp. Steven Jackson stworzył również inną grę, o nazwie "Pranie Mózgu [przez] Iluminatów". Myśl przewodnią tej gry można wyrazić w ten sposób: "teraz, kiedy już podbiliście świat, możecie się zabawiać podatnymi umysłami miliardów ludzi...[23]

Jest w tym coś niepokojącego, kiedy spojrzymy na niektóre z tych kart w perspektywie wydarzeń ostatnich lat. Chciałoby się zapytać, która karta zostanie teraz użyta...


 

Odnośniki:

1. Iluminati - What Do They Know? - GrazingSheep.com, 2004
http://www.grazingsheep.com/arte/2004/2004_09_illuminati.htm

2. Planszowa gra The Illuminati (Iluminaci), której autorem jest Steven Jackson
http://www.sjgames.com/illuminati/

3. Piramida Kontroli - ilustracja do gry Iluminaci
http://www.sjgames.com/illuminati/img/cover_lg.jpg
Lub nasza kopia (w przypadku zniknięcia oryginalnej ilustracji):
http://www.grazingsheep.com/artp/glob/2005/iluminaci/Illuminati_game-cover_lg.jpg

4. Niektóre z kart `Illuminati` na stronach DavidIcke.net
http://www.davidicke.net/symbolism/articles/dec2002/nyc.html

5. Artykuł, The Smoking Gun - The Cutting Edge
http://www.cuttingedge.org/news/n1753.cfm

6. Znany cytat z mowy G.W.Busha seniora z 1991 roku: "New World Order can emerge...". Można go znaleźć w formie audio, wideo i transkryptów z tego przemówienia.

7. Podobnie jak wyżej; można znaleźć transkrypty i zarchiwizowane migawki członka CFR, Gary Heart'a: "President could use this disaster to create... New World Order...".

8. Strony PNAC, Project for New American Century
http://www.newamericancentury.org

9. Dokument, Odbudowa Amerykańskiej Obrony, w formacie PDF
http://www.newamericancentury.org/RebuildingAmericasDefenses.pdf

10. Artykuł, Terroryzm (cz. I) - GrazingSheep.com 2005
http://www.grazingsheep.com/artp/glob/nwo-cyt.htm

11. Strona, Cytaty Globalistów - GrazingSheep.com
http://www.grazingsheep.com/artp/glob/nwo-cyt.htm

12. Możecie rozpocząć poszukiwania wpisując wszystko pomiędzy prostokątnym nawiasem ["Oil Storm" docudrama 2005] w waszej ulubionej wyszukiwarce... 

13. Weather Wars
http://www.weatherwars.info

14. Clifford Canicom zajmuje się śledzeniem zjawisk związanych z atmosferycznym rozpylaniem i modyfikacją pogody
http://www.carnicom.com

15. H.A.A.R.P. Project - Holes in Heaven
http://haarp.com

16. Aerosol Crimes aka Chemtrails (DVD) można zamówić z The Power Mall ($6.00 + koszt wysyłki)
http://www.thepowermall.com

17. Aerosol Crimes, aka Chemtrails można również ściągnąć w formacie WindowsMedia video ze stron This Must Stop (http://this-must-stop.com, 68mb)
http://this-must-stop.com/aerosol_crimesfirst_edition.wmv

18. Cutting Edge
http://www.cuttingedge.org

19. Hurricane Charley - CuttingEdge.org
http://www.cuttingedge.org/news/n1953.cfm

20. Weather Modification, Inc. (firma zajmująca się modyfikacją pogody)
http://www.weathermod.com

21. Grudniowe Tsunami - GrazingSheep.com 2005
http://www.grazingsheep.com/artp/glob/2005/2005_01_tsunami.htm

22. Smugi Kondensacyjne - GrazingSheep.com 2004
http://www.grazingsheep.com/artp/nauka/2004/2004_05_smugi.htm

23. Gra planszowa, Illuminati Brainwash zaprojektowana przez Stevena Jacksona
http://www.sjgames.com/illuminati/brainwash/