*    *    *

 

 

ONZ Oskarzone O Udzial W Szmuglowaniu Nieletnich Dziewczyn W Bosni I Innych Miejscach
(Prawda, 2002-01)
 
Czy sily policyjne Narodów Zjednoczonych przymykają oko, lub co gorsze, biorą udzial w przemycie seksualnym? Zdecydowanie wygląda na to, ze kiedy ten skandal się wylania, korupcja sięga coraz wyzej w hierarchii ONZ.
Jesli prostytucja jest nielegalna w Bosni, to dlaczego - w obecnosci 20.000 sil pokojowych NATO i tysięcy innych oficjalów ONZ, policji i wszelkiego rodzaju asystentów - seksualny przemyt stal się miedzynarodowym skandalem?

Jedną z odpowiedzi moze byc, ze sily policyjne Narodów Zjednoczonych przymykają oko, lub co gorsze, same biorą udzial w przemycie seksualnym. Zdecydowanie wyglada na to, ze kiedy ten skandal się wylania, korupcja sięga coraz wyzej w hierarchii ONZ.

W lecie ubieglego roku Amerykanka, Kathryn Bolkovac, wczesniej policjantka z Nebraski, zostala zwolniona z Sil Policyjnych ONZ. Bolkovac twierdzi, ze zwolnienie to bylo spowodowane faktem jej wypowiadania się przeciw udzialowi ONZ w przemycie seksualnym. W wyniku przesluchania 85 kobiet, które byly przymuszane do seksu, Bolkovac dowiedziala się, ze funkcjonariusze ONZ nie tylko uzywali te kobiety w celach seksualnych, ale równiez zdaje sie byli zaangazowani w samym interesie - m.in. falszując dokumenty w celu przerzutu mlodych dziewczyn przez miedzynarodowe granice.

Te mlode dziewczyny pochodzą z beznadziejnie biednych narodów, jak np. Rumunia. Wiele, zgodnie z doniesieniami, odpowiadaja na ogloszenia "legalnej" pracy by zostac nastepnie porwanymi, zabranymi poprzez granice i zniewolonymi w burdelach operujących przy pelnej wiedzy lokalnych wladz.

Po zapoznaniu róznych pracowników ONZ z informacja o gangach przemycających kobiety, Komisarz Delegat IPTF, Mike Stiers, zdecydowal, ze Bolkovac byla psychologicznie wycienczona. Mimo, ze przedluzenie jej kontraktu zostalo przedlozone przed otrzymaniem tego listu, zostala ona przeniesiona do przedmiesc Sarajewa, i nastepnie zwolniona. Bolkovac stwierdzila, "Ci odpowiedzialni ... nie chcieli o tym slyszec."

Douglas Coffman, rzecznik ONZ w Sarajewie, zaprzeczyl tym oskarzeniom, ale Bolkovac nie byla pierwszą osobą wysuwającą je. Historie korupcji w ONZ ukazywaly sie juz w europejskiej prasie. David Lamb, byly policjant z Filadelfii, pracujący jako inwestygator praw czlowieka przy ONZ w centralnej Bosni, przedstawil nawet ciezsze oskarzenia. Przedstawil dowody, ze czlonkowie IPTF byli bezposrednio powiazani ze zmuszaniem dziewczyn do prostytucji. Co jest bardzo wazne, podal nazwiska dwóch rumunskich urzedników, którzy sprzedawali kobiety bezposrednio do burdeli. Lamb przeslal pisemny raport o swoich odkryciach. Przekonal sie, ze "opozycja Glównych Kwater Misji [ONZ] byla wprost nie do wiary".

Autor: Wendy McElroy

----

Slowo komentarza:
Skądinąd wiemy, ze ONZ jest organizacją mocno pro-socjalistyczną, pro-komunistyczną, pro-aborcyjną, promujaca prostytucję, tzw. "prawa dziecka" (patrz: prawo do asocjacji; np. z pedofilami i innymi dewiantami jesli dziecko tak zadecyduje; itp.), i anty-chrzescijanską (patrz: ich rola w tragedii w Rwandzie, w Sudanie, itd.)

Wiecej na ten temat ukaze sie na stronach GrazingSheep.com

 

POWROT

 

 

 

 

* * *

 

 

 

 

 

 

| Indeks 2002 | Doniesienia: Home | GrazingSheep: Home |