Rzeczywistość jest dla nas wynikiem tego, czemu (komu) pozwolimy kształtować nasze postrzeganie świata...
Jeśli będą to przekaziory, to nasze działania i myśli będą podporządkowane programowi masmediów.


ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Interesujące Cytatay

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011"Sponsorzy"

Studio PlanArt
Mapy, Poligrafia, Web Design w Krakowie
www.planart.com.pl
 


W DONIESIENIACH - archiwum

...
 

Czy Komórka Moze Ugotowac Jajko?

Zastanawialiście się, jak szkodliwe są komórki i telefony bezprzewodowe?

2006.6.28, R-Kiver

Dwóch rosyjskich dziennikarzy zdecydowało, że sprawdzą, czy można ugotować jajko za pomocą telefonu komórkowego. I zrobili to w sam raz na Święta Wielkanocne (wiadomo, Wielkanoc -- jajka, wyraźne połączenie...). Właściwie użyli dwie komórki. Jedna strona zaszeregowała to doniesienie pod - wyobraźcie sobie - "Zasoby : Zabawne :". Tak, doprawdy zabawne...

To doniesienie pojawiło się w Komsomolskiej Prawdzie 21 kwietnia tego roku. Kiedy gdzieś przeczytałem tę historię po raz pierwszy podejrzewałem, że to może być żart, albo jedna z tych internetowych legend. Ale podążyłem za jednym linkiem i voila![1] Przypomniałem sobie również studia i doniesienia w dużych mediach na temat podgrzewania mózgu, a w szczególności gałek ocznych podczas używania telefonów komórkowych.

Tak na marginesie, jeśli myślicie, że domowe telefony bezprzewodowe są w porzadku, to pomyślcie jeszcze raz... Im nowszy model, tym większa częstotliwość na której telefon pracuje. Najnowsze operują gdzieś w zakresie 3 gigahertzów, albo wyżej.

Zestaw do gotowania jajek Ale co wykazał ten prosty eksperyment?

  • Po 15 minutach: Jajko było nieznacznie ciepłe.
  • 25 minut: Jajko było zdecydowanie ciepłe.
  • 40 minut: Jajko było gorące.
  • 65 minut: Jajko było ugotowane.

 
--
To jest taka trochę kolorystyczna ilustracja dla większego zjawiska, które ma coraz większy wpływ na nasze życie - niezależnie od tego, czy jesteśmy posiadaczami telefonów komórkowych, czy nie. Mamy do czynienia z promieniowaniem mikrofalowym pochodzącym z kuchenek mikrofalowych, wież łączności mikrofalowej, a obecnie w coraz większym stopniu z urządzeń bezprzewodowej łączności komputerowej w miejscach publicznych, w mieszkaniach, gdzie ludzie nie chcą prowadzić kabla sieciowego, w biurach, itd.

Chcę tu również dodać trzy anglojęzyczne linki dla zainteresowanych, traktujące o studiach i głosach zaniepokojenia na temat szkoliwości telefonów komórkowych.[3,4,5,6]

Pozwólcie, że ogłoszę tutaj moje przewidywanie: żadne niezależne studia, wskazujące na szkodliwość telefonów komórkowych, nie zostaną uznane przez świat nauki. Studia na ten temat są, i będą, publikowane. Pytanie pozostaje: czy mają jakiś wpływ na stosunek ministerstw zdrowia, itp. do tych urządzeń?

Uwaga: Jeśli ktoś ma zamiar odtworzyć to doświadczenie, to chciałbym o tym usłyszeć.
 

Czy Telefonem Komórkowy Ugotuje Jajko? - Komsomolskaja Prawda, [j.ros.] - 2006.04
Need A Cooker? Use Your Cell Phone - Rense.com, ang. tłum. fragmentów tekstu.
Mobile phones tumour risk to young children - Times Online, 2005.01