cor-lwh.gif (62 bytes) Smugi Kondensacyjne & Inni Podejrzani... cor-rwh.gif (63 bytes)

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

 
Co to są te tajemnicze smugi, które czasami widzimy pozostawione na niebie przez samoloty odrzutowe? Czy mamy dzisiaj do czynienia jedynie z tzw. smugami kondensacyjnymi, czy też jest tam coś więcej w tych dzisiejszych smugach? Zdjęcia z całego świata ilustrują te nowe smugi kondensacyjne - zwane w j. angielskim chemtrails (smugi chemiczne), w odróżnieniu od contrails (zwykłe smugi kondensacyjne).
    

Kilka rzeczy, które odróżniają zwykłe smugi kondensacyjne od tych nowych, chemicznych. Badacze twierdzą, że te nowe smugi zaczęły się pojawiać 5, może 10 lat temu. Rok 1999 miał być przełomowym okresem, kiedy chemiczny aerozol zaczął się pojawiać na niebie w dużych ilosciach. Ale niektórzy badacze mówią, że eksperymenty na pewnych obszarach były przeprowadzane już w 50-60tych latach.

Niektórzy dociekliwi ludzie posunęli się tak daleko, że pobrali próbki substancji rozpylanej z samolotów, oraz poprzez spektralną analizę pozostawianych smug. Badania mikroskopowe i spektralne wskazują na to, że jest to koktajl substancji biologicznych (jak ciałka krwi), ciężkich metali i innych substancji. Niektóre z obserwacji na niektórych obszarach ukazują powierzchnie nieuprawianej gleby pokrytej czymś, co najlepiej można porównać do pajęczyny.

Obserwatorzy i świadkowie twierdzą, że spryskiwanie jest dokonywane najczęściej z samolotów wojskowych. W wielu wypadkach są używane samoloty NATO.

Pamiętam, jak w dzieciństwie obserwowałem smugi kondensacyjne, które znikały po kilku sekundach. Czasem - w zależności od warunków atmosferycznych - mogły zawisnąć na minutę, czy dwie. Nie było to jednak zjawisko obecnie obserwowane na całym świecie. 

Co jest niepokojące, to fakt, że smugi chemiczne - w odróżnieniu do tradycyjnych, kondensacyjnych - pojawiają się najczęściej nad zagęszczonymi populacjami miast i metropolii w godzinach szczytu, kiedy ludzie wracają do domu z pracy, lub pod przykryciem nocy.

Poniżej zamieszczamy nasz skromny wkład do kolekcji tysięcy fotografii, które można oglądnąć w Internecie. Te zdjęcia zostały wykonane wieczorem, 8 maja 2004, w okolicy Alpine, w Kalifornii, patrząc w kierunku niecki okolicy Los Angeles. 

To pierwsze zdjęcie było wykonane z niższej pozycji. Możecie zobaczyć, gdzie spryskiwanie się zaczyna, lub kończy - ok. momentu, kiedy samolot zakręca. Poza dwoma śladami, które kontynuują ponad głową, wszystkie pozostałe (w niższej-centralnej części zdjęcia) zakręcają i gasną.

Powyższe zdjęcie zostało wykonane z większej wysokości. To jest przybliżenie fragmentu fotografowanego obszaru. Możecie zobaczyć poszerzające się smugi, widoczne w wieczornym świetle.

Powyższe, to większy obszar objęty fotografią. 

Jeszcze jedno zdjęcie pokazujące poszerzające się smugi.

Poniżej przedstawiamy sekwencję wziętą ze zdjęć wykonanych na przestrzeni kilku minut.

      

Odrzutowiec zmieniający kierunek lotu - intensywniejszy fragment na szczycie smugi, z rozpoczynającym się zakrętem i wyłączenie rozpylania.

  

Samolot zmierzający w lewo, w górę, od punktu gdzie zakręcił i wyłączył rozpylanie. Na tym odcinku nowej trajektrorii widoczna jest tylko zwykła smuga kondensacyjna - zniknie za kilka sekund (następne zdjęcie).

  

Zwyczajna smuga kondensacyjna zniknęła; tylko ślad chemicznego spryskiwania pozostaje widoczny...

  

Zauważcie dolną część zdjęć i porównajcie z poprzednimi - smuga chemiczna ciągle się poszerza...

  

Dolna część powiększa się i zaczyna przypominać resztę z poprzednich, większych zdjęć.

Należy się zapytać, czemu służy takie zagadkowe wykorzystanie odrzutowców. Dlaczego włączają i wyłączają rozpylanie w określonym momencie i zmieniają kierunek lotu. Trudno spekulować na ten temat. Każdy musi się dowiedzieć na własną rękę, co się wokół niego/niej dzieje i mieć własną opinię na ten temat (a nie brać tego artykułu "na słowo"). 

Jeśli mamy do czynienia z dziwną sytuacją i jeśli istnieją przesłanki, że jest to dosyć dziwne i podejrzane i, jak niektórzy twierdzą, może mieć wpływ na nasze zdrowie, to może zasługuje to na nieco uwagi z naszej strony...

Ludzie z całego świata donoszą o tym i nadsyłają zdjęcia do organizacji zajmujących się badaniem tego zjawiska. Można znaleźć literalnie tysiące zdjęć dokumentujących chemiczne rozpylanie. Przypuszczalnie każdy z czytelników ma okazję zaobserwować takie smugi we własnym zakresie. Jednym z największych archiwów zdjęć jest Chemtrail Central - obecnie ponad 1800 zdjęć.[3] Często można znaleźć doniesienia i zdjęcia na ten temat na stronach alternatywnych mediów.[4] 

Należy mieć na uwadze, że ten temat jest z tych, które są przechwytywane i przeinaczane. Tym, którzy chcą dokonywać poszukiwań w Internecie, należy się ostrzeżenie przed dezinformacją, na którą łatwo można się natknąć w tym rejonie.

Możecie znaleźć np. stwierdzenia, że są to działania w celu modyfikacji pogody. Można przywołać doniesienia z 70-80-tych lat, na temat prób rozpylania jodku sodu w celu sztucznego tworzenia chmur. To nie wydaje się zbyt wiarygodnym wytłumaczeniem. Choćby ze względu na zasięg zjawiska, okoliczności i wyboru miejsc.
Inni chcą nas przekonać, że spryskiwanie ma do czynienia z ochroną przed promieniowaniem przedzierającym się przez "dziury ozonowe", zapobieganiem "globalnemu ociepleniu", itd. Żadne z tych podsuwanych wytłumaczeń nie zdaje się być poparte jakimikolwiek namacalnymi dowodami - szczególnie w świetle braku publicznej informacji na ten temat. Społeczeństwa krajów, gdzie dokonuje się rozpylania, nie są informowane, że coś takiego się odbywa, nie wspominając o informacji, która miałaby na celu wyjaśnienie, dlaczego...

--


1. Materiał dokumentalny wideo, Chmury Śmierci (Clouds of Death)
2. Aerosol Operation Crimes & Cover-up - bardziej naukowe podejscie do tematu
 - http://www.carnicom.com/contrails.htm
3. Portal zajmujący się chemicznym rozpylaniem (chemtrails) - Chemtrailcentral.com
4. Adresy: http://www.propagandamatrix.com - http://www.infowars.com - http://www.thepowerhour.com

  

 
R-Kiver / Maj 2004 / Ostatnie zmiany/korekty: 04.2005 

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

cor-blwh.gif (63 bytes)

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||

cor-brwh.gif (63 bytes)