cor-lwh.gif (62 bytes) 11 Wrzesień 2001 - Niewygodni Świadkowie cor-rwh.gif (63 bytes)

 Home  |  Artykuły  |  Doniesienia  |  Linki  |  Info  |  Kontakt 

 

  
To tłumaczenie wymaga paru słów wyjaśnienia. Jest to krótki artykuł mówiący o portorykańskim pracowniku w jednym z budynków WTC, który opisuje eksplozje w podziemiach wieży w której pracował. Jest jednym z wielu głosów, które opisują zdarzenia tego niesławnego dnia - zdarzenia, których opisy nie dostają się na pierwsze strony gazet (jeśli można je w ogóle znaleźć, choćby na stronie numer 97). Dlaczego? Zdaje się nie pasują do "OFICJALNEJ WERSJI".

Ktoś może powiedzieć, że nie jest zainteresowany ciągłym wałkowaniem ataków z 11 września 2001. Ważne jest jednak zrozumienie co stoi za tymi atakami. Dlaczego? Uważam, że nie można w pełni zrozumieć wielu z obecnych wydarzeń i trendów na światowej scenie (choćby wojny w Afganistanie i Iraku, "wojny z terroryzmem", czy choćby "wojny z narkotykami" itp.) bez zrozumienia, co i kto stoi za tymi atakami, oraz co to dla nas oznacza. Jeśli media i rządy rzeczywiście kłamią na ten temat, to dociekanie prawdy w tym zakresie może dać nam pewne wyobrażenie na temat mentalności osób i grup, którze w rzeczywistości stoją za tymi i późniejszymi atakami.

No i jeśli "oficjalna wersja" nie trzyma się kupy, to może należy dociec np. co spowodowało (lub co NIE spowodowało) upadku wież bliźniaków. Ten artykuł i to zagadnienie zdają się być charakterystyczne dla kategorii doniesień, które są kompletnie ignorowane przez masmedia (inną kategorią jest tutaj wściekłe atakowanie innych artykułów, a szczególnie ich autorów, przez media głównego nurtu).

Słyszałem fragmenty komunikacji radiowej służb biorących udział w akcji ratowniczej w budynkach WTC. Były to głosy ludzi na kilka minut, lub sekund, przed ich śmiercią, kiedy wieże jeszcze stały. Z ich relacji wynika, że wokół nich następowały wybuchy. Niektóre z tych wybuchów były zdolne zniszczyć ciężką maszynerię awaryjnych generatorów elektrycznych. Według ekspertów, którzy odważyli się wypowiedzieć na ten temat, jedynie wojsko ma dostęp do tego typu materiałów wybuchowych. 

Audio tych rozmów, jak i tony innych materiałów, otrzymało klasyfikacje "ściśle tajne" i tylko niektóre fragmenty zostały wydarte władzom w ramach Aktu Wolności Informacji (Freedom Of Information Act, lub FOIA). W innych przypadkach użyto innych metod cenzury, gdzie odwoływano się do "delikatności", "uczuć" i "współczucia wobec rodzin tych zabitych w 9/11".

W podsumowaniu, ten artykuł wpadł mi w oko jako symptomatyczny dla całego szeregu nieregularności w zachowaniu rządów i dużych mediów.

 

  
Jak Media Kontrolowane Przez Duże Korporacje Unikają Prawdy Na Temat 9/11
Christopher Bollyn / American Free Press / http://reopen911.org/schaumburg.htm / 2005.08

Raczej niż stanąć twarzą w twarz z niewygodnymi faktami zaprezentowanymi przez Williama Rodrigueza, kluczowego świadka, który przeżył 9/11, kontrolowana prasa po prostu go unika, ponieważ jego świadectwo ujawnia kłamstwa oficjalnej wersji.

SCHAUMBURG, (stan) Illinois - W zdumieniu i admiracji, zgromadzeni słuchali każdego słowa Williama Rodrigueza, kiedy mówił o swoich doświadczeniach z 9/11. To jest przykuwające uwagę świadectwo byłego dozorcy/kustosza World Trade Center. Opisuje w nim wyraźnie wielki wybuch w podziemiach Północnej Wieży na sekundy przed uderzeniem budynku przez samolot, niszcząc rządową wersję wydarzeń tak dokładnie, jak te wybuchy zamieniły w proch wieże-bliźniaki.

To czterdziestominutowe świadectwo Williama Rodrigueza, narodowego bohatera, postawiło słuchaczy przed dylematem nie do ominięcia. Albo Rodriguez zmyślił sobie wszystko, albo oficjalne wyjaśnienie, co spowodowało zniszczenie 110-piętrowych wież z betonu i stali, jest kupą kłamstw.

Ponieważ kontrolowana przez korporacje prasa nie może uzgodnić świadectwa portorykańskiego kustosza z oficjalną wersją, muszą go kompletnie zignorować.

Aby podążać za prawdą na publicznym forum American Free Press (AFP)[1] zaprosiło Rodrigueza do udziału na swoim Sympozjum 9-11 w Schaumburgu, na przedmieściach Chicago, domu pierwszego drapacza chmur opartego na konstrukcji stalowych dźwigarów.

Dr. Gene Corley jest inżynierem strukturalnym i szefem grupy rządowej (w ramach administracji F.E.M.A. [Federal Emergency Management Agency]), która sporządziła raport n.t. zniszczenia WTC. Został on zaproszony z dużym wyprzedzeniem czasowym by wziąć udział w tym sympozjum i bronić swoją teorię grawitacyjnej zapaści w wyniku działania wysokich temperatur. Corley jednak odmówił.

Jako głowa oficjalnego studium inżynieryjnego Corley napisał na temat uszkodzenia wież co następuje: "...w braku innych poważnych wydarzeń, które mogły spowodować dodatkowe obciążenia, jak huraganowy wiatr, lub trzęsienie ziemi, budynki mogłyby stać uszkodzone, dopóki nie byłyby poddane dodatkowym obciążeniom."

"Duże ilości paliwa w zbiornikach obu samolotów doznały zapłonu w momencie uderzenia w budynki. Znaczna część tego paliwa została zużyta natychmiast, jako wybuch w postaci ognistych kul. Wierzy się, że pozostałe paliwo albo spłynęło w dół budynków, lub zostało wypalone w ciągu kilku minut od momentu uderzenia. Wysokie temperatury płonącego paliwa nie zdają się być wystarczające by zapoczątkować strukturalną zapaść," Corley napisał w streszczeniu do World Trade Center Building Performance Study (Studium Stanu Budowli WTC).

Według Corley'a, ani uderzenia samolotów, ani płonące paliwo, nie spowodowały zapaści wież.

"Po upływie wielu minut", napisał Corley, wtórne pożary, jak płonące umeblowanie i wyposażenie biur, zapalone od płonącego paliwa, "wywołały dodatkowe naprężenia w uszkodzonych ramach struktury i równocześnie zmiękczyły i osłabiły te ramy."

"To dodatkowe obciążenie, oraz wynikające z niego uszkodzenie, było wystarczające by wywołać zapaść obu struktur", konkluduje studium sponsorowane przez FEMA.

Corley, starszy vice prezydent Construction Technology Laboratories w Skokie, ma swoje biuro 20 mil od biblioteki w Schaumburgu, gdzie 21 sierpnia odbyło się Sympozjum 9-11. Corley powiedział AFP, że jest jak najbardziej chętny, aby przedyskutować rezultaty oficjalnego raportu, ale w ciągu miesiąca poprzedzającego to wydarzenie nie odpowiadał na pisemne zaproszenia.

W końcu przedstawiciel AFP zadzwonił do biura Corley'a dwa dni przed sympozjum i dowiedział się, że Corley miał być w Memphis. Corley odegrał kluczową rolę jako autor podobnych technicznych raportów na temat Pentagonu, Alfred P. Murrah Federal Building w Oklahoma City[2], oraz budynków należących do Branch Dividian po ataku rządu na ich posiadłość w Waco, w Teksasie[3].

Oprócz Rodrigueza i Corley'a trzech innych badaczy zostało zaproszonych, by wziąć udział w tym sympozjum.

Dave vonKleist, gospodarz programu radiowego The Power Hour[4] i producent wideo 911 - In Plane Site,[5] podróżował z Versailles, w stanie Missouri. Phil Jayhan, autor stron letsroll911.org,[6] przybył z McHenry, Illinois, a Eric Hufschmid, autor Painful Questions[7] mieszkający w Kaliforni, podarował książki, materiały wideo i fundusze by pomóc zaistnieć temu sympozjum.

Jakkolwiek największe sieci w okręgu Chicago zostały poinformowane na długo przed tym wydarzeniem, jedyne media, które się pojawiły to hiszpańsko-języczna telewizja Univision, która przeprowadziła wywiad z Rodriguezem dla ich wieczornych doniesień.

Tak więc, ani Chicago Tribune, ani żaden inny angielsko-języczny reporter nie pojawił się, kiedy Rodriguez, narodowy bohater, uhonorowany pięć razy w Białym Domu, dostarczał swoje świadectwo dla grupy 170 osób, które słuchały jego słów z zapartym tchem.

Podmiejski Daily Herald powiedział przedstawicielom AFP, że "brakowało im środków, by pokryć to wydarzenie". Następnego dnia rano zamieścili na pierwszej stronie artykuł o dorosłych grających w dziecięcą grę "w zbijanego" (ang. dodge-ball).

Peter Hernon, szef Chicago Tribune w Schaumburgu powiedział AFP, że nie miał pojęcia o sympozjum, mimo że jego biuro otrzymało wiele zawiadomień przez pocztę, faks, email i telefonicznie. Chicago Tribune, mające biura dwie mile od bibioteki, nawet zamieściło anons o sympozjum, w piątek przed imprezą.

Podobnie Richard Wronski, który tego dnia pełnił funkcje redaktora wydziału doniesień, powiedział, że nie słyszał o tym wydarzeniu. Wygląda na to, że Hernon i Wronski nie są całkowicie szczerzy, ponieważ ich kolega-redaktor w biurze w Schaumburgu powiedział AFP dwa dni przed sympozjum, że podczas kiedy jego biuro wiedziało doskonale o tym wydarzeniu, postanowili się nim nie zajmować.

Zaintrygowane tymi reakcjami AFP spytało Dona Wycliff'a, oficjalnego redaktora Chicago Tribune, w jaki sposób powzięta została decyzja by nie zajmować się najprawdopodobniej najbardziej znaczącą imprezą związaną z 9/11 w regionie Chicago. The Tribune Company jest jedną z największych sieci amerykańskich, do których należą media drukowane, telewizja i radio na największych rynkach tego kraju, jak Nowy Jork, Chicago i Los Angeles.

AFP powiedziało Wycliff'owi, jak Rodriguez wracał do płonących budynków wiele razy i prowadził strażaków w góre schodami, otwierając dla nich przeciwogniowe drzwi jego głównym kluczem, otwierając drogę ucieczki dla wielu uwięzionych tam pracowników.

Wtedy Wycliff zapytał, co takiego Rodriguez miał do dodania do powszechnej wiedzy na temat wydarzeń 9/11.

Kiedy usłyszał o potężnym wybuchu odczutym przez Rodrigueza i wielu innych o 8:46 rano, zanim samolot uderzył w budynek, Wycliff powiedział, "Fakt, że 3, czy 4 lata później ten facet wychodzi ze swoimi rewelacjami nie uderza mnie jako doniesienie prasowe".

Jest jednak faktem, że Rodriguez mówił to samo od momentu, kiedy został wyciągnięty spod pojazdu straży pożarnej zagrzebanego w gruzach Północnej Wieży. Jego zeznanie dla oficjalnej komisji 9-11 jednak nie zostało włączone do końcowego raportu.

"Ja bym podjął taką samą decyzję", redaktor Wycliff powiedział na temat, dlaczego Trybuna nie uwzględniła sympozjum w swoich doniesieniach. "Mam 10 ludzi i 15 historii. To jest historia, którą nie będę sobie zawracał głowy."

Zamiast więc donieść o wizycie Williama Rodrigueza, prawdziwego bohatera, który przeżył 9/11, w dzień sympozjum Chicago Tribune rozpoczęło serię długich artykułów na temat ciasteczek Oreo.

Powinniśmy tu zaznaczyć, że dwóch z korporacyjnych dyrektorów Tribune Company służyło jako kierownik, prezydent, lub naczelny dyrektor w Kraft Foods, Inc., macieżystej korporacji ciastek Oreo.

  


Odnośniki:

1. Portal American Free Press 
www.americanfreepress.net /ang.

2. Atak bombowy w mieście Oklahoma w kwietniu 1995. Znany również jako Oklahoma City Bombing.
Natychmiast po wybuchu w budynku rządowym lokalne stacje telewizyjne mówiły o kolejnych ładunkach, które zostały znalezione w budynku. Miały być mocniejsze i bardziej skomplikowane, sugerując ich wojskowe pochodzenie. Możecie znaleźć wiele informacji na ten temat w sieci, oraz w kilku filmach dokumentalnych.

3. Waco, Teksas. Oblężenie kompleksu budynków należących do grupy religijnej, wywodzącej się z Adwentystów Dnia Siodmego, przez siły rządowe, włącznie z wojskiem (czołgi, helikoptery, itp.). Miała to być akcja pokazowa w celu uzyskania więcej funduszów dla departamentu BATF, która przerodziła się w fiasko i ludobójstwo mężczyzn, kobiet, starszych osób (niektórych z problemami zdrowotnymi) i dzieci. Możecie znaleźć wiele informacji na ten temat w sieci, oraz w kilku filmach dokumentalnych.

4.The Power Hour - program radiowy nadawany i retransmitowany przez różne lokalne stacje na falach krótkich w USA, oraz poprzez Internet, głównie GCNLive.com. Ich strony:
www.thepowerhour.com / ang.

5. 9/11 - In Plane Site to program dokumenalny na temat 9/11, którego autorem jest Dave vonKleist. Program ma strony dedykowane zagadnieniom w nim poruszanym: 
www.911-inplanesite.com / ang.
Polskie napisy do pierwszej edycji tego materiału zostały stworzone przez autorów stron
prawda.neostrada.pl / pl.
Informacje na temat polskiej wersji można znaleźć na powyższych stronach. Tytuł polskiej wersji brzmi "911 Na Oczach Wszystkich".

6. Phil Jayhan stworzył strony Let's Roll 911 po tym jak dostrzegł dwie nieregularności w przypadku samolotów, które uderzyły wieże-bliźniaki w Nowym Jorku. Pierwszą z nich to fakt, że coś zdaje się być przyczepione do brzucha drugiego (lepiej sfilmowanego/zdokumentowanego) samolotu i, do pewnego stopnia, również pierwszego. Drugą anomalią były błyski tuż przed zderzeniem samolotów z budynkami. Adres stron Let's Roll 911:
www.letsroll911.org / ang.

7. Eric Hufschmid napisał książkę i wyprodukował dokumentalny program, Painful Deceptions (polski tytuł, "Bolesne Kłamstwa"). Hufschmid skupia się w dużej mierze na technicznych zagadnieniach związanych z atakami 9/11.
www.erichufschmid.net  /ang.

  

  
Christopher Bollyn/AFP / Tłum: RKiver / Sierpień 2005 / Ostatnie zmiany: 2005.08

 Home  |  Artykuły  |  Doniesienia  |  Linki  |  Info  |  Kontakt 

cor-blwh.gif (63 bytes)

|| © grazingsheep.com   1999-2011 ||

cor-brwh.gif (63 bytes)