"Obozy Śmierci" w Bośni?

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

 
Krótki komentarz n.t. udziału mediów w demonizacji byłego rządu Jugosławii, Slobodana Milosevica i Serbów w ogólności. Głównie w oparciu o materiały organizacji Nowe Szaty Cesarza (The Emperor's New Clothes). TENC (tenc.net / emperors-clothes.com) wyraza pisemną zgodę na publikowanie ich materiałów. Nowy Swiatowy Porzadek

Możecie się zapisać na listę emailową TENC:  http://emperors-clothes.com/f.htm 
Będziecie otrzymywać, poprzez email, artykuły i uaktualnienia w j. ang. ze stron www.tenc.net

TENC zachęca do drukowania ich artykułów i publikowania ich. TENC prosi aby cytować artykuły dokładnie i załączać adres stron oraz nazwiska autorów.

=======================================

"Niezwykle niepokojąca jest myśl, że zachodnia opinia publiczna była świadomie wprowadzana w błąd, okłamywana, aby utrzymać jedność sojuszu NATO i aby usprawiedliwić bombardowanie suwerennego narodu" - stwierdza generał (w stanie spoczynku) Lewis MacKenzie.


=======================================

 

W czasie, kiedy sprawa Milosevica wraca do sali sądowej w Hadze, media otwierają ponownie kampanię dezinformacji na temat Serbów i Jugosławii. Reporter Ed Vulliamy ma swój wkład w tej kampanii w swoim artykule z 1 września w gazecie London Guardian, opowiadając znowu swoją historię podróży do Bośni 5 sierpnia, 1992.

Vulliamy udał się do Bośni razem z brytyjską ekipą telewizyjną. Byli gośćmi serbskich władz w Bośni i filmowali bez żadnych restrykcji. Następnego dnia emitowali na cały świat sfabrykowane zdjęcia, które miały przekonać świat, że Serbowie prowadzili obozy śmierci dla muzułmańskich więźniów wojennych.

Te zdjęcia zostały natychmiast wykorzystane przez prezydenta Georga Busha (seniora), by uzasadnić drakońskie sankcje ekonomiczne przeciw Serbii i uznać wyłamujące się stany Sloweni i Kroacji. W Europie i w Amerykach media fałszywie przedstawiły ludność serbską jako faszystów lat dziewięćdziesiątych.

Owocem podróży Vullamiego są fałszywe (chwytające za serce) zdjęcia obozów śmierci, które oszukały świat. W odpowiedzi Jared Israel przedstawia druzgoczącą analizę, która dowodzi, że Vulliamy jest kłamcą.

-- John Flaherty
Emperor's Clothes
  

W streszczeniu, jugosławiańska telewizja filmowała w tym samym czasie obok brytyjskiej ekipy ITN. Nikt im nie zabraniał filmowania, czego możnaby się spodziewać, jeśli było tam coś do ukrycia. Jeśli mielibyście okazje zobaczyć materiał dokumentalny, "Sąd", to moglibyście zobaczyć dokładnie, jakich manipulacji dopuściła się Penny Marshall i jej ekipa. 

Trnopolje"Obraz obozu koncentracyjnego z 1992 w Omarska, w północno - zachodniej Bośni. Fotografia: ITN" - głosi podpis pod zdjęciem z 1 września 2004 w London Guardian. Jedną z ciekawostek jest fakt, że usunięto z tego zdjęcia kolor! Ciekawe dlaczego. Czyżby w 1992 roku zachodni reporter robił czarno-białe zdjęcia? Oczywiście, że nie! Zdjęcie miało przypominać czarno-białe zdjęcia prawdziwych obozów z okresu wojny światowej. W niektórych z tych oryginalnych artykułów, które ukazały się w dziewiećdziesiątych latach, autorzy do tego stopnia nie ufali swoim "dziełom", że obok manipulowanych zdjęć umieścili archiwalne zdjęcia wież strażniczych i ogrodzeń z drutem kolczastym.

Zdjęcia, które obiegły cały świat, z podpisami typu, "serbskie obozy śmierci", nie przedstawiały żadnych obozów, ale ośrodek dla uchodźców z obszarów objętych walkami w miejscowości Trnopolje - nie w Omarska, jak to głosiły podpisy i teksty artykułów. W Omarska w rzeczywistości mieścił się "obóz" dla pojmanych militantów, ale dla ekipy ITN nie był to materiał warty przedstawienia w ich reportażu. Może dlatego, że byli trzymani w budynku przekształconym w tymczasowe zamknięcie dla osobników biorących udział w walkach przeciwko rządowi i ludności Jugosławii. Byli tam zamknięci w higienicznych warunkach, a telewizja mogła ich filmować do woli, stojących, lub siedzących na podłodze, przez szklaną ścianę korytarzy budynku. Zdaje się, że to nie był obraz jakiego pani Marshall i jej ekipa poszukiwali. Musiał ich odstraszyć brak drutów kolczastych i tym podobnych rekwizytów...

Ludzie ukazani na zdjęciach nie byli nawet wewnątrz ogrodzenia, ale na zewnątrz, natomiast brytyjska ekipa, która zwabiła ich w pobliże ogrodzenia swoją obecnością, filmowała z wewnątrz ogrodzenia, gdzie trzymano taczki, beczki, łopaty i inne narzędzia - stąd drut kolczasty, który miał trzymać potencjalnych złodziei z daleka od tego sprzętu. Widać to wyraźnie na zdjęciach jugosławiańskiej ekipy telewizyjnej, która (na nieszczęście dla ITN) od czasu do czasu również filmowała brytyjską ekipę i ich zabiegi, by przyciągnąć najchudszego osobnika w tłumie (najwyraźniej z jakąś chorobą, która spowodowała deformację jego klatki piersiowej) bliżej do kamery. Wszyscy inni ludzie wokół wyglądają na dobrze odżywionych i zdrowych. Niektórzy się uśmiechają, inni gestykulują, narzekając na to że jest gorąco i że nie mogą jeszcze wrócić do domu. Zaledwie obraz przerażających "obozów śmierci".

Artykuł, "Nie Możemy Zapomnieć" pojawił się w London Guardian 1 września, 2004. Doprawdy, nie powinniśmy zapomnieć o manipulacji informacją i kłamstwach mediów, które były jednym z instrumentów użytych do stworzenia "odpowiedniej atmosfery" do inwazji NATO i ONZ w Jugosławii. W wyniku tego ataku (na suwerenne państwo - pamiętajmy) tysiące ludności cywilnej straciło życie i będzie je traciło w wyniku skażenia dużych terenów bronią zawierającą zubożony uran i z innych powodów, związanych m.in. ze zniszczeniem dużej części bazy gospodarczej Jugosławi, ataki na fabryki i składy chemiczne, itp.

Jugosławia była jednym z ostatnich państw, które śmiały się przeciwstawić zachodniemu Imperium, siłom nowego światowego porządku. Obecnie widzimy coraz szybszy proces eliminacji krajów stojących na drodze do tego utopijnego systemu wyśnionego przez garstkę światowej elity i zastępowania ich marionetkowymi rządami zachodu. Widać to doskonale, jeśli spojrzymy na atak na Afganistan i Irak w ostatnich latach. Ale jest to cały oddzielny temat...

 


Materiały

Lies the London Guardian told me... - TENC, 2004-09-03
http://emperors-clothes.com/villainy.htm

Wideo `Judgment!` - wizualna analiza fałszerstwa fotograficznego/filmowego materiału
http://www.emperors-clothes.com/film/judgment.htm

We Can't Forget - London Guardian, 2004-09-01
http://www.guardian.co.uk/g2/story/0,3604,1294446,00.html

 

 

Oprac: RKiver, wrzesień 2004 / zmiany/korekty: 11.2004

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||