Odkrywajac kształt Nowej Globalnej Cywilizacji:
Kalendarz wydarzeń globalnych

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

 
Gary Kah

Carl Teichrib

Steve Frazer

Nowy Światowy Porządek
  
Tłumaczenie:  
Michał W.    
  
 

Jeśli byliście uważnymi czytelnikami naszego newslettera [http://www.garykah.org -przyp. tłum.] przez ostatnie dwa lata, z pewnością zauważyliście w tym okresie znaczny wzrost w liczbie międzynarodowych spotkań. Jak już mówiliśmy poprzednio, rok 2000 był rokiem wychodzenia na powierzchnię globalistów New Age, natomiast 2001 był początkiem fazy wprowadzającej.

Ostatni rok charakteryzował się częstym prężeniem piersi przed publiką, zwłaszcza jeśli chodzi o Michaiła Gorbaczowa. Został zawodowcem w robieniu wykładów. Uczęszczałem [najprawdopodobniej chodzi o głównego autora artykułu –Gary’ego –przyp. tłum] na seminarium sponsorowane przez Success Events International, na którym Gorbaczow występował obok amerykańskich osobistości, np. George’a Busha Seniora. Spotkanie odbywało się w Nashwille, w stanie Tennessee; było na nim około 10000 osób, z których wielu to przywódcy społeczni, liderzy biznesu. Dało ono szansę Gorbaczowowi na oczarowanie i przygotowanie ludzi na proponowane przez niego zmiany. Byłem zdumiony jego szczerymi uwagami dotyczącymi Nowego Ładu, Porządku Nowego Świata [New World Order, NWO –przyp. tłum.] i potrzeby znacznego umocowania działalności struktur międzynarodowych.

Powodem numer jeden, dla którego Gorbaczow wzywa do stworzenia rządu światowego jest środowisko naturalne. Twierdzi on, że do radzenia sobie z międzynarodowym problemem potrzebna jest międzynarodowa instytucja, i że jeśli nie zaczniemy działać teraz – będzie za późno, bo świat ulegnie samozniszczeniu. Gorbaczow proponuje swój dokument – Kartę Ziemi [Earth Charter], który jego zdaniem ma ocalić planetę.
  

Włoskie powiązania

W piątek, 8 czerwca [2001 r. –przyp. tłum] plan Gorbaczowa posunął się znacznie do przodu, kiedy oficjalnie zapoznano świat z Kartą. Ceremonia odbyła się w Urbino, włoskim mieście 200 km na północ od Rzymu. To „wielkie międzynarodowe wydarzenie” było zainicjowane przez Prezydenta Włoch –Carlo Azeglio Ciampi.
Strona internetowa Karty Ziemi ( http://www.earthcharter.org ) w omówieniu Karty, jeszcze przed jej opublikowaniem, podawała:

MICHAIŁ GORBACZOW, Przewodniczący Międzynarodowego Zielonego Krzyża przedstawia KARTĘ ZIEMI...

Michaił Gorbaczow, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Przewodniczący Międzynarodowego Zielonego Krzyża, wiceprzewodniczący Komisji Ziemi [Earth Commission], zaprezentuje ten ważny dokument i zilustruje filozofię leżącą u podstaw jego stworzenia.

Wiele międzynarodowych i włoskich osobistości będzie obecnych na uroczystości w Urbino, a pośród nich Rita Levi-Montalcini –laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i Honorowy Przewodniczący Włoskiego Zielonego Krzyża, Steven Rockefeller z międzynarodowej fundacji jego imienia, Ojciec Massimiliano Mizzi, szef "Dialogo dell'Opera Frati Minori Conventuali" z Asyżu, Metropolita Pitirim z Moskiewskiego Patriarchatu i wielu członków komisji doradczych Międzynarodowego Zielonego Krzyża, pośród których znajdą się Szymon Peres, Eugeni Velikow, Arba Diallo, Thor Heyerdhal, Ted Turner i Robert Redford.

Prestiżowe zgromadzenie opracowało Deklarację z Urbino na podstawie głównych zasad Karty Ziemi. Włoska komisja UNESCO i dziesiątki włoskich miast poddało się kierownictwu Urbino, stawiając Włochy na czele wprowadzających plan Gorbaczowa. Włoscy działacze mają nadzieję być modelowym przykładem działania na rzecz środowiska naturalnego. W rzeczywistości, według strony internetowej Karty:

Urbino planuje dać zaczątek „laboratoriom terytorialnym” [Territorial Laboratory], które będą współpracować z siecią placówek Międzynarodowego Zielonego Krzyża w zakresie lokalnego podtrzymywalnego rozwoju (Sustainable Development) oraz dawaniem wskazówek do dialogu nad międzynarodowymi wartościami i etyką.

  
Wprowadzanie „Nowej” Religii

Ukryty cel propozycji Gorbaczowa staje się jasny, kiedy zbadamy sedno wierzeń jego sponsorów. Ich duchowa motywacja była całkowicie jasna na Szczycie Karty Ziemi [Earth Charter Summit] 29 września [2001 r. –przyp. tłum.] Szczyt goszczony równocześnie w 12 miastach Ameryki, sprzężony był telewizją interaktywną koordynowaną przez Centrum Etyki i Sensu [Ethics and Meaning Center] w Tampa na Florydzie. (Od tamtej pory w Stanach buduje się sieć Społeczności Karty Ziemi.)

Badacz Steve Frazer miał możliwość uczestniczenia w takim szczycie w Indianapolis. Poczynił szczegółowe notatki i dał mi pozwolenie na wykorzystanie jego spostrzeżeń w tym raporcie.

Według jego zapisków, Jerry King, przewodniczący komitetu w Indianapolis powiedział, że celem tych szczytów było zaangażowanie grup społeczeństwa i profesjonalistów do pomocy we wdrażaniu inicjatywy Karty Ziemi. Szczyty odbyły się w Stanach z konkretnych powodów –by nakłonić Amerykan do podpisania Karty Ziemi, czasem porównywanej do „Deklaracji Niepodległości”. Podczas gdy to wszystko może być prawdą, Steve stwierdził, że główny powód całej tej działalności jest duchowy. Było to okazywane w różnych sytuacjach.

Dla przykładu, spotkanie w Indianapolis odbyło się w miasteczku uniwersyteckim Marian College. Szkoła ta jest szkołą franciszkańską (katolicką). Z początku Steve myślał, że jest to jedynie zbieg okoliczności, dopóki dostojnik tego dobytku nie oświadczył w telewizji:

To jest duchowy dzień prowadzony przez Fundację Sióstr Alleghenek [od nazwy gór Allegheny pomiędzy stanem Wirginia, a Pensylwania –przyp. tłum.], zgromadzenia franciszkańskiego podtrzymującego katolickie tradycje. Nasz ruch przetrwał wieki, a my w tym czasie pracowaliśmy wspólnie nad zachowaniem naszego świata...

Steve był zaskoczony rażącymi podtekstami New Age. Jedno z popołudniowych posiedzeń dotyczyło Yogi. Przy wejściu można było zapoznać się z poniższym tekstem:

Relaksujcie i dyscyplinujcie swoje umysły tą hinduską formą sztuki duchowej. Niech Kim Allen, uznany instruktor yogi, poprowadzi was ścieżkami oświecenia i wyzwolenia.

Kolejne spotkanie nazwane było „Tai Chi Chih”. Zachęcano: „Przyłącz się do Ann Daly uczącej technik tej duchowej sztuki. Obfituj w relaks i energię!”

W jednym punkcie uwaga przesunęła się w stronę uczuć narodowych. Poprzez satelitę –na żywo- przekazywana była modlitwa z Tampa. Obejmowała ona prośbę o błogosławieństwo zanoszoną do „siostry księżyca i sióstr gwiazd... braci wiatru i powietrza... siostry wody... brata ognia... siostry ziemi – naszej matki, która karmi nas... oraz siostry śmierć...”

Było to poprzedzone uwagami z każdego miejsca, w którym odbywał się szczyt. Na koniec w Tampa David Korten, Przewodniczący Pewnej Przyszłości [Positive Future Network] przemówił do widowni. Zdawało się, że kładł podwaliny pod „nową” religię:

Ludzkość doświadcza kolejnego kroku w ewolucji kulturowej. Musimy uwolnić siebie samych od ślepego transu w jakim jesteśmy, musimy przekierować naszą życiową energię... jako że stajemy się nową kulturą... Świat jest w odurzeniu... odurzeniu, które wiedzie nas wstecz, do starego... Przebudzenie naszego sumienia wiedzie nas do nowego, do świadomości istnienia świętego kosmosu...

Piętnaście miliardów lat temu cała energia i materia, upchnięta do łebka od szpilki, eksplodowała i rozproszyła się w przestrzeni... potem, cztery miliardy lat temu, ziemia dała początek żyjącemu organizmowi, pojedynczej komórce... te komórki przekształciły się w żyjącą sieć... [potem] nastąpiło stworzenie istoty zdolnej zastanawiać się nad swoją własną świadomością.

Nowa historia; jej częściami składowymi są myśli... inteligencja duchowa jest Bogiem... musimy wybrać nową historię, by iść ku przyszłości... to jest czas przejścia do ery nowego człowieka... moment ewolucyjny zmierzający do dojrzałości gatunków.

Steven Rockefeller, Komisarz Karty Ziemi (oraz profesor religii w Middlebury College w Vermont), był kolejnym mówcą. Oto kilka z jego słów:

Robimy błąd myśląc, że to terroryzm jest głównym wyzwaniem z jakim musimy się dziś zmierzyć... jedynym długoterminowym rozwiązaniem jest zbudować razem globalną kulturę pokoju... międzynarodową kulturę wszystkich ludzi... Wszystkie ekosystemy ziemi są niszczone. Ocieplanie klimatu i podnoszące się wody oceanu grożą przybrzeżnym wioskom i miastom... Pilnie potrzebujemy państwowego i międzynarodowego zadeklarowania niezależności. Weszliśmy w planetarną fazę niezależności... międzynarodowa współpraca jest niezbędna do... przeciwdziałania ocieplaniu się klimatu i [rozwoju] możliwości ekonomicznych... Ale napotykamy izolacjonizm. Żadne problemy w naszym świecie nie mogą być rozwiązane w izolacji. Ubóstwo jest spowodowane degradacją środowiska naturalnego... to będzie wymagać nowej, globalnej, etyki.

Steve Frazer powiedział, po wysłuchaniu mówców, że opuścił tamto miejsce ze świadomością, że nowa, globalna religia została tam przedstawiona. Zaprojektowana tak, by zastąpić „stare” czyli Chrześcijaństwo, „nowym” – kultem stworzenia.


Wielki Rozjemca

Steve był szczególnie zaniepokojony tym, że w tak ewidentnie panteistycznym wydarzeniu brały udział organizacje katolickie. Jak można pogodzić Chrześcijaństwo i nauki panteizmu? Odpowiedź brzmi: nie da się! Prawdziwe Chrześcijaństwo i panteizm idą w całkowicie innych kierunkach. Jednak Katolicyzm otworzył drzwi panteizmowi i nowej religii w poważny sposób, jak to udokumentowałem w rozdziałach 8 i 9 swojej książki pt. „The New World Religion” [zobacz stronę autora http://www.garykah.org -przyp. tłum.].

Nie powinno być to dla nas zdziwieniem, że istnieje silne powiązanie pomiędzy całym tym planem, a Katolicyzmem. To, że Gorbaczow i Papież pracują razem zostało dobrze udokumentowane w naszych poprzednich publikacjach. Najprawdopodobniej nie był to zbieg okoliczności, że Karta Ziemi została oficjalnie pokazana we Włoszech. Gdzie nie spojrzymy, zobaczymy silne więzi Katolicyzmu i ruchu na rzecz jedności świata. (Jeśli pamiętacie, proces rejestracji Milenijnego Forum ONZ w maju 2000 było nadzorowane przez Franciszkan.)

A ostatnio, Papież Jan Paweł II wezwał do kolejnego spotkania, które dalej posunie sprawę jedności pomiędzy wiarami. Według agencji Reuters („Papież wzywa religie świata na Szczyt Pokojowy”, 18 listopada 2001 r.) Papież zaprosił liderów wszystkich światowych religii do uczestniczenia w spotkaniu we Włoszech. Opisał to, jako „historyczny moment dla ludzkości.”

Papież powiedział, że ma nadzieję, iż spotkanie –następujące po atakach z 11 września- 24 stycznia w Asyżu, miejscu urodzenia św. Franciszka, będzie wyjątkowo pomoce w polepszeniu stosunków pomiędzy Chrześcijaństwem i Muzułmanami

Jak pewnie sobie przypominacie, Papież gościł podobne spotkanie międzywyznaniowe w Asyżu w 1986 roku. Uzyskaliśmy materiał filmowy z tegoż spotkania, ukazujący rytuały okultystyczne i ceremonie odprawiane na oczach wszystkich obecnych. Niektórzy z was widzieli ten materiał i wyrażali swoje obawy o kierunek działań Watykanu.
Według Reuters:

Papież powiedział, że chciał zorganizować nowe spotkanie w Asyżu –miejscu urodzin świętego najbardziej kojarzonego z pokojem, „aby pomóc przezwyciężyć różnice i promować prawdziwy pokój”.

Ojciec Vincenzo Fortunato, rzecznik prasowy zakonu Franciszkanów w Asyżu, który gościł zebranie pokojowe w 1986 roku, powiedział: „Po raz kolejny ujawnia się nam duchowy geniusz Papieża, który ponownie próbuje wpłynąć na świat mocą modlitwy. Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni mu za to, że wraca do tego.”


To co ma przyjść

Części składowe „nowej globalnej cywilizacji” - polityczne, religijne i ekonomiczne - raptownie schodzą się. Odzwierciedla to zacieśnianie sojuszu pomiędzy Gorbaczowem, Papieżem, członkami rodziny Rockefeller i innymi globalnymi graczami. Również rosnąca liczba narodów i ich przywódców zaczyna się czuć w tym dobrze.

Dla przykładu, kiedy będziecie przeglądać kalendarz wydarzeń na kolejnych stronach, zauważycie widoczną rolę, jaką Anglia gra w planie nowego świata. Odkąd Tony Blair daje swoje poparcie Nowemu Porządkowi Świata, organizuje się tam ciągle rosnącą liczbę znaczących spotkań międzynarodowych.

Zauważycie również sporą liczbę spotkań dotyczących środowiska naturalnego i podtrzymywanego rozwoju (sustainable development). Środowisko jest główną sprawą wykorzystywaną przez globalistów do budowania legalnej infrastruktury rządu światowego. Ten rozwijający się system, jak wskazywał Gorbaczow, nabierze kształtów zarówno poprzez Organizację Narodów Zjednoczonych, jak i przez Unię Europejską (obecnie obie instytucje są umacniane).

Cokolwiek by się działo, Gorbaczow jasno powiedział, że chce by jego Karta Ziemi była ratyfikowana z końcem 2002 roku. Jeśli do tego czasu ma się to wydarzyć, wtedy przez najbliższe 12 miesięcy będzie się dużo działo na arenie międzynarodowej. Strategia Gorbaczowa reprezentuje ważną część starań globalistów. Wierzę iż będzie się ona opierała na światowym pokoju i bezpieczeństwie, by ostatecznie wynieść humanizm na szczyt i pozwolić mu objąć władzę w nowym systemie.

Bez wątpienia terroryzm pomoże stworzyć warunki konieczne do wprowadzenia globalnych zmian. Możemy się spodziewać kolejnych szalonych działań dokonywanych głownie przeciw Amerykanom i Izraelczykom –nie wykluczone, że z wykorzystaniem broni jądrowej, chemicznej i biologicznej. Jeśli dalej będzie trwać eskalacja konfliktu, ludzie całego świata bardzo szybko zgodzą się na poświęcenie niektórych, bądź wszystkich, wolności obywatelskich w zamian za pokój. Ktokolwiek zdoła rozwiązać problem żydowsko-islamski, będzie mógł rządzić światem.

Objawienie 13 opisuje przywódcę, który będzie działał przy pomocy światowego systemu politycznego –używając jego ekonomicznej i wojskowej siły- i narzucał wiarę w humanizm, w człowieka. Ten system polityczny/religijny, raz objawiony, będzie tak potężny i zepsuty, że potrzebne będzie przyjście Jezusa Chrystusa by położyć mu kres. (II Tesaloniczan 2:8).
Bez względu na to czy ten system polityczny i przyjście Jezusa są tuż, tuż czy lata przed nami, Bóg pozwala nam ujrzeć i poczuć to, co zbliża się do nas, abyśmy okazali skruchę i posłuszeństwo. Proszę weźcie do siebie te ostrzeżenia i nie zwlekajcie z wybraniem Jezusa jako wzoru!


Harmonogram wydarzeń w 2002 roku

Przedstawiony poniżej kalendarz wydarzeń wskazuje najważniejsze spotkania, które będą miały wpływ na rządy światowe. Jak pokazały poprzednie lata, zdarzy się o wiele, wiele więcej, niż tu ujęliśmy.

[Poniżej przedstawiam same wydarzenia, bez dodatkowych opisów. Jako że 2002 rok mamy już za sobą, bezcelowe wydaje się zajmowanie tym, co było. Pomimo to, jeśli ktoś będzie zainteresowany dokładniejszymi danymi, niech zajrzy na stronę Gary’ego Kah –przyp. Tłum.]

1 stycznia: zmiany w walucie europejskiej

3-6 stycznia: Świątynia Zrozumienia. Konferencja edukacyjna. Indie. 
[Temple of Understanding Conference on Education]

16-19 stycznia: Odkrywanie obu Ameryk. USA.
["Rediscovering the Americas"]

21-25 stycznia: Rozszerzenie NATO i bezpieczeństwo Europy. Anglia.
["NATO's Enlargement and European Security"]

24 stycznia: Watykański szczyt pokojowy. Włochy.

31 stycznia –2 lutego: Globalizm i regionalizm: ewoluujący system międzynarodowy. Kanada.
["Globalism and Regionalism: the Evolving International System"]

31 stycznia –5 lutego: Światowe forum ekonomiczne. Szwajcaria.
["World Economic Forum"]

9-11 lutego: Szczyt podtrzymywanego rozwoju w Delhi. Indie.
[Delhi Sustainable Development Summit 2002]

14-16 lutego: Prawo ochrony środowiska i globalne obywatelstwo. Dania.
[Environmental Justice and Global Citizenship]

21-23 lutego: Dialogi Ziemi, globalizacja i podtrzymywany rozwój. Czy etyka jest zagubionym ogniwem? Francja.
[Earth Dialogues, Globalisation and Sustainable Development: Is Ethics the Missing Link?]

4-7 marca: Wygładzanie i wzmacnianie ONZ. Anglia.
[Streamlining and Strengthening the United Nations]

18-21 marca: Rozszerzenie Unii Europejskiej. Anglia.
[Enlarging the European Union]

18-22 marca: Międzunarodowa konferencja ONZ dotycząca finansów i rozwoju. Meksyk.
[United Nations International Conference on Financing for Development]

22 kwietnia: Dni Ziemi.
[Earth Day]

12-15 maja: Rządy światowe 2002: Społeczeństwo i demokratyzacja rządów światowych. Kanada.
[Global Governance 2002: Civil Society and the Democratization of Global Governance]

13-17 maja: Zmiany klimatu: Co możemy zrobić? Anglia.
[Climate Change: What Can Be Done?]

30 maja – 2 czerwca: Interdyscyplinarna konferencja rozwoju porządku świata: Od wiedzy do pewnego prawa oraz Konferencja przygotowawcza. Kanada.
["Interdisciplinary Conference on the Evolution of World Order: From Knowledge to Sound Policy and Action Preparatory Conference"]

11-16 lipca: 24. Światowy Kongres Ruchu Federacjnego. Anglia.
[The XXIV World Congress of the World Federalist Movement]

20-22 lipca: Światowy punkt widzenia 2002. USA.
[World View 2002]

koniec lipca: Światowe forum praw obywatelskich. Szwajcaria.
[World Civil Society Forum]

18-23 sierpnia: Inicjatywa Zjednoczonych Religii; zgromadzenie światowe 2002. Brazylia.
[United Religions Initiative Global Assembly 2002]

początek września: 55 coroczna konferencja organizacji pozarządowych i DPI. USA.
[55th Annual DPI/NGO Conference]

2-11 września: Szczyt Ziemi ONZ oraz Konferencja podtrzymywanego rozwoju (zwana również Szczyt w Johanesburgu albo RIO +10). Południowa Afryka.
[UN Earth Summit +10 World Conference on Sustainable Development (also known as the Johannesburg Summit and RIO+10)]

23-26 września: Perspektywy pokoju na Bliskim Wschodzie. Anglia.
[Prospects for Peace in the Middle East]

październik: Światowe Zgromadzenie Ludzi. Indie.
[Global People's Assembly]

11-23 października: Kalachakra dla światowego pokoju. Austia.
[Kalachakra for World Peace]

28-30 października: Przyszłość Unii Europejskiej. Anglia.
[The Future of the European Union]

4-8 listopada: Bezpieczeństwo publiczne oraz polityka obronności Unii Europejskiej. Anglia.
[EU Common Security and Defence Policy]


 

Tłum: Michal W., marzec 2003

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||